Komunikaty

Przerwa w dostawie wody w Pacółtowie i Tylicach

Boiska sportowe i inne obiekty zamknięte do odwołania

Zarządzenie Wójta Gminy w sprawie zamknięcia boisk sportowych i innych obiektów na terenie Gminy Nowe Miasto Lubawskie
 
 
czytaj dalej

Pomoc psychologiczna - infolinia

Szanowni Państwo,

Informujemy,  iż w związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną, Polskie Towarzystwo Psychologiczne uruchomiło pomoc psychologiczną, którą można uzyskać pod nr tel.: 730 822 320. - INFOLINIA BĘDZIE CZYNNA CODZIENNIE  OD GODZ 09.00 - 21.00.
czytaj dalej

Zarządzenie Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie

Zarządzenie Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie w sprawie utworzenia wprowadzenia ograniczenia realizacji zadań przez Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie:
 
czytaj dalej

Wypłata świadczeń rodzinnych

Oddział Banku Spółdzielczego w Mszanowie zamknięty do odwołania
 
Od dnia 17.03.2020 r. zamknięty zostaje do odwołania Oddział Banku Spółdzielczego w Mszanowie. Osoby, które otrzymują w Kasie Banku Spółdzielczego: świadczenia rodzinne, świadczenia wychowawcze (500+), świadczenia alimentacyjne oraz zasiłki z pomocy społecznej będą mogły je odebrać 26.03.2020 r. w Oddziale Banku Spółdzielczego w Nowym Mieście Lubawskim, ul. Jagiellońska 55.
czytaj dalej

Komunikat - Urząd zamknięty dla interesantów

Szanowni Mieszkańcy!
Ze względu na szczególną sytuację zagrożenia epidemicznego, od dnia 16 marca do odwołania, Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawkie pozostaje zamknięty dla interesantów. Decyzja została podjęta w trosce o zdrowie MIeszkańców Gminy.
 
Wizyty w Urzędzie będą możliwe tylko po wcześniejszym uzgodnieniu pod nr telefonu 56 47 26 300 lub drogą mailową http://urzad@gminanml.pl,  lub http://kancelaria@gminanml.pl  w sprawach pilnych i niecierpiących zwłoki, związanych m.in. z odbiorem dowodu osobistego.
 
Prosimy Państwa o zrozumienie w tej szczególnej i trudnej dla nas wszystkich sytuacji. Zachęcamy równocześnie  do korzystania z Elektronicznego Biura Obsługi Interesanta
Pod tym adresem znajdziecie Państwo wszystkie niezbędne wnioski.
 
Informujemy również, iż wnioski można będzie pobrać i złożyć w specjalnie do tego celu przygotowanych pojemnikach, ustawionych w przedsionku Urzędu Gminy. W razie trudności z wypełnieniem wniosku pracownik udzieli wskazówek telefonicznie. Nr do pracowników: https://gminanml.pl/PL/3250/Referaty_i_stanowiska/
 
 
 
  

Komunikat Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie

Uwzględniając zalecenia Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dnia 10.03.2020 r. Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie z dniem 13.03.2020 r.- do odwołania, wprowadza OGRANICZENIA W PRZYJMOWANIU INTERESANTÓW.
 
 

 
 
 
 
czytaj dalej

KORONAWIRUS - KOMUNIKAT

 
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
czytaj dalej

Przerwa w dostawie wody

 Zakład Usług Komunalnych sp. z o.o w Mszanowie informuje.,że 04.03.2020 r. w miejscowościach Gwiździny i Pacółtowo nastąpi przerwa w dostawie wody w godz.10:00-12:00 z powodu prac na ujęciu wody.
 
czytaj dalej

Komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego

INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO
DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z PÓŁNOCNYCH WŁOCH
(Opracowano na podstawie danych ECDC oraz WHO)
Warszawa, 24.02.2020 r.
 
 
W ostatnich kilku dniach na obszarze północnych Włoch (regiony Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum) obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.
Jeśli byłeś w Północnych Włoszech w ciągu ostatnich 14 dni i:
 
1) zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem to:
  • bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną
  • lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.
2) nie zaobserwowałeś u siebie wyżej wymienionych objawów, to przez kolejne 14 dni kontroluj swój stan zdrowia, czyli codziennie mierz temperaturę ciała oraz zwróć uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).
a) Jeżeli po 14 dniach samoobserwacji nie wystąpiły wyżej wymienione objawy, zakończ kontrolę.
b) Jeżeli w ciągu 14 dni samoobserwacji zaobserwujesz wyżej wymienione objawy to:
  • bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną
  • lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.
3) miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.
 
Na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.
 
Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.
Instrukcja jak poprawnie i skutecznie myć ręce znajduje się poniżej.
 
Ze względu na obecnie wysoką aktywność grypy sezonowej w krajach Półkuli Północnej należy pamiętać o zaszczepieniu się przeciw grypie sezonowej.
 
 
 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 10

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie

ul. Podleśna 1,
13 - 300 Mszanowo
Tel.: 56 472 63 00, Fax.: 56 472 63 05
e-mail: urzad[@]gminanml.pl
ESP: /urzad_gminy_nml/skrytka
NIP Gminy: 877-14-68-461
REGON Gminy: 871118922
 
GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW:
Poniedziałek - Wtorek:   7:30 - 16:00
Środa - Czwartek:    7:30 - 15:30
Piątek:   7:30 - 14:30