Komunikaty

Ostrzeżenie - silny wiatr

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych na najbliższe dn
 
Od piątku 17 lutego do poniedziałku 20 lutego prognozuje się wystaienie silnego wiatru w porywach osiągającego prędkość od 70-110 km/h. W sobotę prognozowane są także intensywne opady deszczu.
 
Komunikat w załączeniu.
czytaj dalej

Informacja o rekrutacji na rok szkolny 2023/2024

Terminy postępowania rekrutacyjnego oraz kryteria, wg których odbędzie się rekrutacja do przedszkola, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz  innych form wychowania przedszkolnego oraz do klasy pierwszej szkoły podstawowej dostępne są na stronie BIP: Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024
 
czytaj dalej

Świadczenie wychowawcze 500+

Szanowni Państwo,
 
od 1 lutego 2023 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął przyjmowanie wniosków o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r.
 
Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Żeby otrzymać świadczenie wychowawcze na nowy okres świadczeniowy, trzeba złożyć do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odpowiedni wniosek wyłącznie drogą elektroniczną.
 
Wniosek o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy można złożyć:
  • poprzez PUE ZUS,
  • w aplikacji mZUS na swoim telefonie lub tablecie,
  • na portalu Emp@tia,
  • za pośrednictwem swojego banku – jeśli bank uruchomił taką usługę.
 
Od 1 lutego 2023 r. wniosek o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy można złożyć w aplikacji mZUS na swoim telefonie lub tablecie. Z mZUS można korzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Aplikację należy  pobrać ze sklepów Google Play oraz App Store. Aplikacja mZUS zawiera funkcje, które przyspieszają wypełnienie wniosku o 500+. Jeśli klient składał już wniosek o to świadczenie w poprzednim okresie świadczeniowym i ZUS je przyznał, to klient może utworzyć w aplikacji wniosek na nowy okres świadczeniowy. Taki wniosek zostanie automatycznie uzupełniony na podstawie wcześniejszych danych. W razie potrzeby klient może je edytować.
 
Jeżeli złożysz wniosek przez bank albo portal Emp@tia, a nie masz profilu na PUE ZUS, Zakład Ubezpieczeń Społecznych założy Ci taki profil na podstawie danych z wniosku.
Jeśli występujesz o świadczenie wychowawcze na kilkoro dzieci i forma opieki jest taka sama (np. jesteś matką albo ojcem dzieci), składasz jeden wniosek. Jeśli forma opieki jest inna, np. występujesz o świadczenie wychowawcze na dziecko, którego jesteś rodzicem oraz na dziecko, którego jesteś opiekunem prawnym, musisz złożyć dwa wnioski.
czytaj dalej

Komunikat w sprawie jakości wody

Dotyczy mieszkańców następujących miejscowości : Mszanowo, Łąki Bratiańskie, Kaczek, Pustki, Chrośle oraz Bratian (z wyłączeniem ul. Górnej i ul. Długiej)
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Mieście Lubawskim informuje, że na podstawie prowadzonych badań jakość wody w wyżej wymienionych miejscowościach odpowiada wymaganiom Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 roku w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. z 2017 r. poz. 2294)
Woda wyżej wymienionych miejscowościach jest zdatna do spożycia.
czytaj dalej

Komunikat ZUK w sprawie jakości wody

         Zakład Usług Komunalnych w Mszanowie Sp. z o.o . informuje, że wodę  w miejscowościach Mszanowo, Łąki Bratiańskie, Bratian (z wyłączeniem ul. Górnej i Długiej), Kaczek, Pustki i Chrośle należy spożywać po przegotowaniu.
Komunikat w załączeniu.
 
czytaj dalej

Wykaz nieruchomości przeznaczonych na sprzedaż

 

Ogłoszenie w sprawie sporządzenia wykazu nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży:

czytaj dalej

Ogłoszenie o przetargu

WÓJT GMINY NOWE MIASTO LUBAWSKIE OGŁASZA  PRZETARG USTNY NIEOGRANICZONY NA SPRZEDAŻ NIŻEJ WYSZCZEGÓLNIONYCH NIERUCHOMOŚCI W MIEJSCOWOŚCIACH:

dz. 144/13 OBRĘB GWIŹDZINY

Rozporządzenie wojewody w sprawie zasad utrzymywania drobiu

         Zgodnie z Roporządzeniem nr 31 Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dnia 22 grudnia 2022 roku w sprawie zasad utrzymywania drobiu na terenie województwa warmińsko-mazurskiego nakazuje się w powiecie nowomiejskim utrzymywanie drobiu w zamknięciu.
Oddzielne nakazy obowiązują przy udostępnianiu wybiegów dla stad gęsi i kaczek rzeźnych i reprodukcyjnych.
Rozporządzenie w załączeniu.
czytaj dalej

Pismo Powiatowego Lekarza Weterynarii dotyczące obszarów ASF.

         Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w sprawie obszarów ASF w związku ze zmianą w Rozporządzeniu Wykonawczym Komisi (UE).
Zgodnie z rozporządzeniem większa część powiatu nowomiejskiego została zaliczona do obszaru z ograniczeniami II.
Z ograniczeniami w obszarze III pozostaje część gminy Grodziczno.
 
Pismo wraz z rozporządzeniem w załączeniu.
czytaj dalej

Spotkanie informacyjne w sprawie budowy drogi ekspresowej S5

          Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie zaprasza na spotkanie informacyjne w sprawie budowy drogi ekspresowej S5. Opracowywane jest studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe tego przedsięwzięcia. Spotkanie odbędzie się 11.01.2022 r. o godz. 17:00 w MCK w Nowym Mieście Lubawskim ul. 19 stycznia 17A.
W spotkanu mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani.
 
Materiały informacyjne takie jak ulotka, orientacja, plany sytuacyjne oraz ankieta dostęne są na stronie internetowej: https://www.trakt.eu/wirwajdy-nowe_marzy/
 
 
 
 
 
 
(zdj. główne: pixabay)
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 31