Komunikaty

Ankieta - część 1

Kompetencje kluczowe – kompetencje przyszłości
 
Czy wiesz, ile lat będzie miało twoje dziecko w 2056 roku? Jak wtedy będzie wyglądał świat? 
W szybko zmieniającym się świecie o licznych wzajemnych powiązaniach, każde dziecko, każdy obecny uczeń potrzebuje szerokiego spektrum umiejętności i kompetencji oraz będzie musiało stale je rozwijać przez całe życie. Każda osoba ma prawo do dobrej jakości i włączającego kształcenia, szkolenia i uczenia się przez całe życie w celu utrzymania i nabywania kluczowych kompetencji, które pozwolą im skutecznie radzić sobie ze zmianami na rynku pracy. Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów jest jednym z podstawowych zadań szkoły.
 
Przedstawiamy Państwu cykl 8 ankiet, których wyniki pozwolą nam zaplanować sposób organizacji uczenia się w naszych szkołach. Wyniki zbierane są anonimowo (w sposób uniemożliwiający identyfikację respondentów).
Nowe ankiety będą pojawiać się na naszej stronie przez 8 kolejnych piątków (w zakładce KOMUNIKATY). Mamy nadzieję, iż znajdziecie Państwo czas aby się z nimi zapozanać i odpowiedzieć na zawarte w nich pytania.
 
czytaj dalej

Ostrzeżenia meteorologiczne

Ostrzeżenia przed burzami z gradem.
czytaj dalej

Przerwa w dostawie wody - Lekarty i Skarlin

Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o w Mszanowie informuje o przerwie w dostawie wody.
 
czytaj dalej

Ostrzeżenia przed burzami

W nadchodzący weekend możliwe burze z opadami gradu i silnym wiatrem.
czytaj dalej

Komunikat Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Mieście Lubawskim.

Zakład Usług Komunalnych w Mszanowie informuje, iż woda w miejscowościach Bagno, Jamielnik, Gryźliny, Lekarty, Chrośle, Radomno, Pustki i Nowy Dwór Bratiański nadaje się do spożycia.
 
czytaj dalej

Dnia 8.07.2019 w godzinach 7.00 – 17.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców wsi Skarlin i Lekarty

Zakład Usług Komunalnych w Mszanowie Sp. z o.o. informuje mieszkańców wsi Skarlin i Lekarty, że dnia 08.07.2019 roku nastąpi przerwa w dostawie wody w godzinach 7.00 – 17.00 z powodu przebudowy sieci wodociągowej. Za utrudnienia przepraszamy!
czytaj dalej

Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Nowe Miasto Lubawskie informuje

ŚWIADCZENIE WYCHOWAWCZE 500+
Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+ na nowych zasadach, czyli bez względu na dochód, będzie można składać od 1 lipca 2019 r. drogą elektroniczną, a od 1 sierpnia 2019 r. w tradycyjnej formie papierowej.
W sprawach z wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego złożonych po dniu 30 czerwca 2019 r. prawo do świadczenia wychowawczego ustala się na okres do dnia 31 maja 2021 r. Oznacza to, iż w 2020 r. nie trzeba będzie ponownie składać wniosku o świadczenie wychowawcze.
Jeżeli wniosek zostanie złożony od 1 lipca do 30 września 2019 r., wypłata nastąpi w odpowiednim terminie z wyrównaniem od 1 lipca 2019 r. Wnioski złożone po dniu 30 września 2019 r. będą skutkowały wypłatą świadczenia od miesiąca złożenia bez wyrównania.
Osoby, które mają przyznane świadczenia do końca września 2019 r. również będą mogły składać wnioski od 1 lipca 2019 r. W takim przypadku ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+ nastąpi na okres od 1 października 2019 r. do 31 maja 2021 r.
Ważne!!! Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+ w lipcu 2019 r. można składać wyłącznie drogą elektroniczną.
czytaj dalej

Dnia 28.06.2019 w godzinach 9.00 – 15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców wsi Skarlin i Lekarty

OGŁOSZENIE

Zakład Usług Komunalnych w Mszanowie Sp. z o.o. informuje
mieszkańców wsi Skarlin i Lekarty, że dnia 28.06.2019 roku
nastąpi przerwa w dostawie wody w godzinach 9.00 – 15.00
z powodu prac na sieci wodociągowej.
Za utrudnienia przepraszamy!
czytaj dalej

Wsparcie unijne dla firm - refundacja szkoleń i doradztwa oraz pożyczki dla MŚP

Zgłoszenia przyjmowane są do 8 lipca 2019 r.
 
 
czytaj dalej

Ostrzeżenia meteorologiczne

Ostrzeżenia przed burzami nadal obowiązują.
czytaj dalej
1 ... 5 6 7 8 9 ... 12