Raport o stanie Gminy za rok 2019

Szanowni Państwo.
Mieszkańcy Gminy Nowe Miasto Lubawskie.
Po raz drugi przekazuję Państwu Raport o stanie gminy. Dokument ten stanowi podsumowanie działalności wójta za 2019 rok. Stanowi on rzetelne źródło wiedzy o naszej Gminie oraz zmianach zachodzących w obszarach aktywności jego Mieszkańców. Zebrano w nim podstawowe informacje, dane statystyczne, a także analizy i zestawienia, które mogą być dla Państwa użyteczne i ciekawe. Jestem przekonany, że informacje zamieszczone w raporcie mogą stanowić podstawę do rzeczowej i efektywnej dyskusji nad dalszym rozwojem naszej Gminy. Rok 2019 dla Gminy Nowe Miasto Lubawskie był kolejnym bardzo bogatym w inwestycje okresem. Mając jednak na względzie sytuację wywołaną pandemią, może to być ostatni tak owocny rok, na dłuższy czas. Biorąc pod uwagę zagrożenie rozprzestrzeniania się wirusa, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo proszę, abyście Państwo ze zrozumieniem przyjęli fakt, iż debata nad tym dokumentem odbędzie się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Życzę przyjemnej lektury.

Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie
                                                                                Tomasz Waruszewski