Aktualności

Ponad 50 tys. zł podczas 28 Finału WOŚP!

  • 14-01-2020
  • Autor: Sabina Rezmer
      
         Za nami 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane w tym roku środki przeznaczone zostaną na  zakup najnowocześniejszego sprzętu służącego do ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji, głównie kardiologicznych i neurologicznych. Specjalistyczne urządzenia otrzymają również oddziały chirurgii ogólnej.
     
        Od wielu lat w akcję zbierania funduszy angażuje się również Gmina Nowe Miasto Lubawskie. Każdy rok jest dla nas zaskoczeniem. Zawsze, kiedy myślimy, że osiągnęliśmy już maksimum naszych możliwości zarówno finansowych, jak i organizacyjnych, że mamy rekord, który bardzo trudno będzie pobić – nadchodzi kolejny finał WOŚP. I  nagle okazuje się, iż nie ma jednak rzeczy niemożliwych, „(…) ain't no mountain high enough” – jak usłyszymy w popularnej piosence. Nie ma tak wysokiej góry, której byśmy nie przeskoczyli. Lub obeszli. Udowodnili to nasi Mieszkańcy. W tym roku kwota, jaka zasili konto fundacji to aż 51 451,00 zł! To ponad 11 tys. zł więcej, niż w roku 2019.
              
      Jak zawsze szczególne wyrazy uznania za olbrzymie zaangażowanie, pomoc w organizacji Finału oraz podjęcie szlachetnej inicjatywy prężnych działań charytatywnych na terenie gminy, kierujemy    w stronę naszych niezawodnych Sztabów Orkiestry:
 
Sztab GCK Mszanowo: 22363,46 zł, w tym:
Tylice – 7019,70 zł
Gwiździny – 2538,30 zł
Skarlin – 2498,52 zł
Bratian – 10306,94 zł
Sztab Jamielnik7049,70 zł
Sztab Radomno22037,84 zł
              
       Ten finał niewątpliwie pokazał, jak wielkie pokłady dobra drzemią w Mieszkańcach naszej gminy. Nie od dziś wiemy, że zawsze można na Was polegać. Podobno dobro, które daliśmy od siebie wraca. Od innych osób, w innej postaci, w innym czasie… ale wraca. I tego Wam życzymy.
 
   

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

34Galeria zdjęć: WOŚP 2020

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją