Aktualności

Ferie zimowe czas zacząć!

  • 20-01-2020
  • Autor: Sabina Rezmer
     Ferie zimowe to czas, na który czekają wszystkie dzieci. Marzą nie tylko o dwóch tygodniach wolnych on nauki ale też o sankach, łyżwach i nartach. Niestety, póki co o typowych zimowych szaleństwach możemy zapomnieć,  próżno doszukiwać się oznak zapowiadanej zimy stulecia…            Czy oznacza to, że jedyną alternatywą jest wylegiwanie się przed telewizorem? Co to to nie! Podpowiemy Wam, jak spędzić czas ze śniegiem (nadal pozostaje cień nadziei) lub bez niego.
 
     Za oknem pogoda jednak typowo zimowa? Wskakujcie w ciepłe ubrania, wyciągajcie sanki, łyżwy, narty, deski lub wszystko to, na czym da się zjeżdżać z górki. Wierzymy, że nie straszny jest Wam śnieg i mróz. Zabawa w większym towarzystwie pozwala na urządzenie zawodów w najszybszych zjazdach lub bitwy na śnieżki. Jeśli macie taką możliwość poproście rodziców by zorganizowali kulig zakończony ogniskiem.
 
     Co zrobić, jeśli pogoda za oknem bardziej przypomina jesień niż zimę? Nie oznacza to, że musicie spędzić ten czas w czterech ścianach domu. Sanki zamieńcie na rower lub hulajnogę. Wybierzcie się na spacer po okolicy, na pewno znajdziecie wiele ciekawych miejsc. Róbcie zdjęcia, żeby zapamiętać te chwile. Być może okaże się , że podczas tych „wypadów” odkryjecie coś, co Was zainteresuje            na tyle, że przerodzi się w nową pasję?
 
     Jeżeli nie przekonują Was nasze pomysły na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu,         a znudziło się Wam siedzenie w domu, zapraszamy do naszych bibliotek w Bratianie, Radomnie, Jamielniku i Gwiździnach. Wszystkie biblioteki w okresie ferii czynne są w normalnych godzinach.  Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nie każdy jest molem książkowym i niektórzy trzymają się         z daleka od tego typu instytucji. Jednak współczesne biblioteki to nie tylko wypożyczalnie książek. Można tam naprawdę spędzić miło czas z przyjaciółmi i znajomymi np. podczas turniejów gier planszowych, zajęć plastycznych itp. Dodatkowo, własnie w czasie ferii, dla najmłodszych odbędzie się przedstawienie teatralne pt. „Wojtek Strażak”.  
 
Wszystkie zajęcia dodatkowe proponowane przez biblioteki możecie śledzić na ich profilach na Facebooku.
 
Biblioteka w Gwiździnach
29 stycznia od godz. 11:00
30 stycznia od godz. 11:00
31 stycznia godz. 15.30 - przedstawienie teatralne „Wojtek Strażak”
 
Biblioteka w Bratianie
24 stycznia od godz. 10:00
 
Biblioteka w Radomnie
27 stycznia od godz. 10.00
31 stycznia godz. 12.00 - przedstawienie teatralne „Wojtek Strażak”
 
Biblioteka w Jamielniku
31 stycznia godz. 13.30 - przedstawienie teatralne „Wojtek Strażak”
 
 
 
Atrakcje przygotowane dla dzieci przez bibliotekę w Jamielniku:
 
 
            Chociaż ferie są czasem wolnym od nauki, nie oznacza to, że należy omijać szkołę szerokim łukiem. Tam również wiele się dzieje. Udowadnia to Społeczna Szkoła Podstawowa w Tylicach, która, jak co roku, przygotowała moc atrakcji dla swoich uczniów. Każdy znajdzie coś dla siebie –  zajęcia plastyczne,  warcabowo-szachowe, sportowe, a nawet biwak cyrkowy.  
 
     Nawet jeśli nie znaleźliście nic dla siebie, życzymy Wam wspaniałych ferii. Przede wszystkim powinien być to czas odpoczynku, „resetu”, nadrabiania zaległości filmowych, książkowych, towarzyskich. Mamy nadzieję, że za dwa tygodnie pełni energii wkroczycie w nowy semestr szkolny.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją