Aktualności

Miłość jest wtedy, gdy lubimy kogoś za bardzo

  • 10-02-2020
  • Autor: Sabina Rezmer
         O miłości napisano wiele dzieł wszelakich – poematów, wierszy, dramatów i wielkich powieści. Jej tematowi poświęcono wiele obrazów, rzeźb i utworów muzycznych. Z miłości powstawały wspaniałe budowle, jak choćby  marmurowy Taj Mahal w Indiach. Od zawsze inspirowała wielkich     (i tych trochę mniejszych) artystów. Ilu z nich ją idealizowało? Ilu przedstawiało jako powód destrukcji zakochanego młodzieńca? Takie skrajności nie są obce w świecie sztuki.
 
         Jak jednak wygląda prawdziwe uczucie w życiu codziennym? O to najlepiej zapytać                         „u źródła”. W czwartek, 6 lutego, w świetlicy wiejskiej w Chroślu, wójt Tomasz Waruszewski spotkał się z 11 parami z naszej gminy, które obchodziły wspaniały Jubileusz – Złote Gody. Z tej okazji wręczył im medale przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej  za długoletnie pożycie małżeńskie. Wszystkie pary otrzymały również upominek a każda z pań bukiet pięknych kwiatów. Część oficjalną zakończyło pamiątkowe zdjęcie oraz wzniesiony przez  wójta toast, który życzył zebranym kolejnych pięknych lat pełnych miłości.
 
        O poczęstunek dla gości zadbały niezawodne panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Chroślu.     Przy zastawionych słodkościami stołach można było posłuchać historii o tym, jak pomiędzy jubilatami rodziło się uczucie oraz co robić, by stworzyć związek trwający ponad 50 lat. Życie codzienne to przecież nie bajka, nie zjawi się dobra wróżka rozwiązująca wszystkie problemy. Jednak wszystkie pary zgodziły się z tym, że najważniejszym jest, by mieć u boku tę drugą, kochaną osobę. We dwoje bowiem łatwiej iść przez życie i mierzyć się z trudnościami. A i szczęśliwe chwile są bardziej wyjątkowe, gdy można je dzielić z innymi.
        Jak zatem jest z tą miłością przez wielkie  M? Czy trzeba tworzyć teorie spiskowe, doszukiwać się drugiego dna, szukać jednego wzorca? Może po prostu wystarczy rozejrzeć się wokół siebie?
„Jak przeliterować miłość? – zapytał Prosiaczek.
Miłości nie da się przeliterować… Musisz ją poczuć. – odpowiedział Puchatek. ” (A. A . Milne)
 
Pary odznaczone medalem Prezydenta RP za długoletnie pożycie to:
Teresa i Rudolf Dreszler z Bagna; Krystyna i Jan Pietrzykowscy, Stefania i Edwin Trzaskalscy oraz Janina i Jan Zielińscy  z Bratiana; Danuta i Stefan Gajkowscy z Gwiździn; Urszula i Edward Felczak       z Jamielnika; Renata i Andrzej Melkowscy z Lekart; Barbara i Henryk Lubiejewscy z Pustek; Stefania i Zdzisław Majewscy z Radomna; Stefania i Eugeniusz Zabłoccy ze Skarlina; Teresa i Józef Tasarz             z Tylic.
 
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

19Galeria zdjęć: 50-lecie ślubu

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją