Aktualności

Pierwsze laptopy trafiły już do szkół

  • 05-05-2020
  • Autor: Sabina Rezmer
Usprawniamy naukę zdalną w naszej Gminie! 14 laptopów i 12 tabletów   trafi na wyposażenie szkół w ramach dofinansowania w wysokości 60 tys. zł, jakie pozyskaliśmy z rządowego  programu Zdalna Szkoła. Dziś pierwsze z nich zostały przekazane dyrektorom szkół w Bratianie i Radomnie. Kolejne czekają na odbiór. Docelowo trafią one do uczniów.
 
Jak wspominaliśmy wcześniej, udział w projektach unijnych pozwolił gminie zaopatrzyć nasze szkoły  w nowoczesny  sprzęt multimedialny wykorzystywany w czasie lekcji. Dzięki temu, już od samego początku nauka zdalna w Gminie NML przebiegała bez większych utrudnień. Wiele rodzin, które zgłosiły brak odpowiedniego sprzętu mogły go wypożyczyć właśnie ze szkół. Wiemy  jednak, że potrzeby rosną - po początkowym okresie "oswajania się" z nowym systemem nauki, nauczyciele coraz częściej i chętniej do przeprowadzania lekcji wykorzystują powszechnie dostępne aplikacje internetowe. Kontakt on-line w znacznym stopniu ułatwia prowadzenie zajęć oraz sprawdzanie wiedzy uczniów. Do tego jednak niezbędny jest odpowiedni sprzęt.
 
Wielu z nas zastanawia się, jak długo placówki oświatowe pozostaną zamknięte. Być może w nowej rzeczywistości przyjdzie nam funkcjonować jeszcze przez wiele długich miesięcy. Dlatego też, zakupione w ramach programu Zdalna Szkoła laptopy i tablety, umożliwią jak największej liczbie uczniów w pełni realizować zdalne nauczanie.
 
Na temat zdalnego nauczania w Gminie Nowe Miasto Lubawskie przeczytacie również w artykule https://gminanml.pl/PL/3016/1071/Nauka_zdalna_w_naszych_szkolach/k/
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

2Galeria zdjęć: Laptopy Zdalna Szkoła

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją