Aktualności

Kupuj świadomie PRODUKT POLSKI

  • 20-05-2020
  • Autor: Sabina Rezmer
       Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza do udziału w akcji promującej patriotyzm konsumencki           w naszych codziennych zakupach pn. „Kupuj świadomie PRODUKT POLSKI".
      Jej celem jest zachęcenie społeczeństwa do zakupu polskich produktów oraz  uświadomienie, że kupując polskie produkty, wspieramy rodzimych przedsiębiorców - rolników i producentów, a nasze decyzje zakupowe mają ogromne znaczenie dla krajowej gospodarki. Okazuje się, że gdyby Polacy zmienili swoje przyzwyczajenia     i nabywali przynajmniej o 1% więcej produktów polskich, w krajowej gospodarce pozostałoby ponad 6,6 mld zł rocznie! Liczby mówią same za siebie. Zachęcamy więc konsumentów do dokładnego czytania etykiet na opakowaniach produktów i świadomych zakupów.
 
      Aby łatwiej identyfikować produkty wytworzone z polskich surowców, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowało zasady stosowania w znakowaniu żywności informacji PRODUKT POLSKI.
      Zamieszczanie tego logotypu na produktach nie wymaga żadnej rejestracji. Produkty oznaczone logo PRODUKT POLSKI muszą być wyprodukowane z surowców wytworzonych na terenie Polski (produkty nieprzetworzone - w 100%, a produkty przetworzone - w 75%. Dopuszcza się użycie importowanych składników, np. przypraw, bakalii, do 25% masy tych produktów, pod warunkiem, że składniki takie nie są wytwarzane            w kraju). Wszystkie informacje dotyczące oznaczenia PRODUKT POLSKI znajdą Państwo na https://www.polskasmakuje.pl/produkt-polski/ i w załączniku poniżej.
 
       W obecnych czasach nasza solidarność jest szczególnie ważna i potrzebna, aby chronić miejsca pracy i nasze rodziny. Dlatego zachęcamy, aby stali się Państwo częścią ogólnopolskiej kampanii „Kupuj świadomie PRODUKT POLSKI".
#KupujŚwiadomie; #ProduktPolski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki