Aktualności

Klub Seniora w Skarlinie

  • 07-12-2020
  • Autor: Sabina Rezmer
       W Skarlinie, w jednym z pomieszczeń dawnej biblioteki, powstała filia Klubu Seniora. Zadanie współfinansowane przez Lokalną Grupę Działania Ziemia Lubawska zrealizowane zostało w terminie od 1.09.2020 r. do 30.11.2020r. Kwota otrzymanego dofinansowania to 5 tys. zł.
     
       W ramach projektu w zaadaptowanym pomieszczeniu powstał punkt wypoczynkowo-relaksacyjny, do którego zakupiono m.in. wygodną i dużą kanapę, stolik kawowy, telewizor oraz ekspres do kawy, a także elementy wystroju: zasłony i dywan, gry zręcznościowe i umysłowe. Środki własne gminy w wysokości ok 5 tys. zł przeznaczono na drobne prace remontowe i ogólne odświeżenie pomieszczenia.
 
       W projekcie uczestniczyła kilkuosobowa reprezentacja Klubu Seniora, która konsultowała z pracownikami Gminy zakup niezbędnego wyposażenia i sprzętu.
 
       Nowo powstały klub stanowi doskonałe miejsce służące integracji osób starszych z terenu naszej Gminy i jest szansą dla dalszego rozwoju działalności tej grupy mieszkańców. Jest ona nadal bardzo aktywna i wspiera wiele działań i pomysłów realizowanych przez gminę Nowe Miasto Lubawskie.
Co więcej, Stowarzyszenie Klub Seniora zobowiązało się także do udostępniania przekazanego im księgozbioru. Mieszkańcy wsi nadal mogą korzystać z zasobów skarlińskiej biblioteki.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3Galeria zdjęć: Klub Seniora w Skarlinie

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją