Aktualności

Konkurs - Komiks kontra AIDS

  • 20-08-2021
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Mieście lubawskim informuje, że Krajowe Centrum ds. AIDS ogłosiło konkursu na komiks dotyczący problematyki HIV/AIDS, w myśl zasady, że czasami łatwiej, a niekiedy wręcz lepiej opowiedzieć  o czymś kilkoma rysunkami, szczególnie jeśli dotyczy to tak trudnej tematyki, jaką jest kwestia HIV/AIDS.

Celem konkursu jest podnoszenie poziomu świadomości i wiedzy Polaków nt. HIV/AIDS oraz innych chorób przenoszonych drogą płciową. Uczestnicy konkursu zostali zachęceni, aby treść komiksu zawierała informacje związane między innymi z:

    drogami zakażenia HIV,
    sposobami zapobiegania HIV,
    prawami i obowiązkami osób zakażonych HIV i chorych na AIDS,
    upowszechnieniem informacji o możliwości wykonania testu w kierunku HIV anonimowo, bezpłatnie i bez skierowania w punktach konsultacyjno-diagnostycznych (PKD)
    upowszechnieniem informacji na temat leczenia antyretrowirusowego (ARV),
    postępowaniem poekspozycyjnym,
    adresami i numerami kontaktowymi do organizacji czy instytucji pomocowych, np. Telefon Zaufania AIDS 800 888 448, strona Krajowego Centrum ds. AIDS http://aids.gov.pl/

W skład komisji konkursowej oceniającej prace oraz dokonującej wyboru laureatów wchodzą przedstawiciele środowiska twórców komiksów i znawcy tego medium: Maciek Empro, Anna Krztoń, Piotr Nowacki i Szymon Holcman.

Ostatnie takie wydarzenie miało miejsce w 2002 roku, kiedy został wydany zbiór prac nagrodzonych w konkursie skierowanym do młodzieży pt.  „Komiks kontra AIDS" i cieszyło się dużym zainteresowaniem szczególnie w grupie młodych osób, a sama publikacja uzyskała bardzo dobre recenzje również w środowisku doświadczonych twórców komiksów.
 
 
Zachęcamy do udziału w konkursie.
Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu można znaleźć na:

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją