Aktualności

Powiatowy Konkurs Ortograficzny w Gwiździnach

  • 03-06-2022
 
         18 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla klas I-III. Uczestniczyło w nim 30 uczniów ze szkół podstawowych powiatu nowomiejskiego. Byli to laureaci pierwszych i drugich miejsc eliminacji gminnych w kategorii klas pierwszych, drugich i trzecich. W każdej kategorii wiekowej dzieci pisały dyktando i test ortograficzny.
           
Komisja składająca się z nauczycieli kształcenia zintegrowanego przybyłych z uczniami na konkurs wyłoniła laureatów. Wśród nich dwoje pochodziło z naszej gminy. Był to Krzysztof Groszkowski z Gwiździn z klasy II, który zajął miejsce drugie oraz Maja Nowakowska z Bratiana, trzecioklasistaka zajęła III miejsce.
 
Pełna lista laureatów przedstawia się następująco:
Klasa I
I m. – Aleksandra Przychodzka - SP Grodziczno,
             II m. – Maksymilian Zdrojewski - SP nr 3 Nowe Miasto Lubawskie,
III m. – Natalia Kwiatkowska – SP nr 2 Nowe Miasto Lubawskie.
 
Klasa II
I m. – Zofia Ługiewicz - SP nr 2 Nowe Miasto Lubawskie,
II m. – Krzysztof Groszkowski - SP Gwiździny,
III m. – Maja Kuchnik - SP Zwiniarz.
 
Klasa III
I m. – Kacper Śliwiński - SP Lipinki,
II m. – Aleksandra Kowalewska - SP Kurzętnik,
III m. – Maja Nowakowska - SP Bratian .
 
          Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe i rzeczowe. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali gratulacje od Wicestarosty Powiatu Nowomiejskiego, pana Jerzego Czaplińskiego, Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji w Starostwie Powiatowym, pani Barbary Orłowskiej, Kierownika Referatu Oświaty w Gminie Nowe Miasto Lubawskie, pani Anny Lenckowskiej i Dyrektora Szkoły Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego, pani Hanny Błaszkowskiej. Konkurs koordynowała i przeprowadziła nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Gwiździnach, pani Maria Przeradzka.
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: Powiatowy konkurs ortograficzny w Gwiździnach

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją