Aktualności

Święto szkoły w Bratianie

  • 22-03-2023
„Dzisiaj zamku już tu nie ma/ Ale szkoła tu powstała/ Dla uczczenia rodu tego/ Działyńskich imieniem zwana/” – brzmią słowa hymnu szkoły w Bratianie.
 
          W Zespole Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie znów odśpiewano uroczyście hymn szkolny. Już 18 lat minęło od  nadania imienia placówce, a 13 lat od  ufundowania szkolnego sztandaru. W piątek 17 marca 2023 r.  społeczność szkolna z rozmachem obchodziła Święto Szkoły.  
         
        „W szkole wiedzę zdobywamy/ O dziedzictwo Polski dbamy…” - można usłyszeć w dalszej części hymnu szkoły. W tym roku grono pedagogiczne i uczniowie postawili na przyszłość. Skąd ten pomysł? W lutym w szkole realizowano projekt o Mikołaju Koperniku. Kopernik - wiadomo: ziemia, kosmos, sfery niebieskie... dlatego tegoroczne święto urządzono pod hasłem: szkoła przyszłości i wymyślono podróż w czasie i przestrzeni – oczywiście porywając też na księżyc Działyńskiego.
         
           W tegorocznym święcie wszyscy wystąpili na scenie. Najpierw uroczyście wszedł Mości Działyński z Małżonką (w tym roku Maciej i Ewa, uczniowie kl. 6, którzy świetnie wcielili się w role patronów). Następnie każda klasa zaprezentowała przygotowane teatralne wizje szkoły przeszłości i przyszłości, szkoły baśniowej, tanecznej, biznesowej, kosmicznej… Uczestnicy wydarzenia obejrzeli wspaniałe widowisko, które sami stworzyliśmy. Było mnóstwo tańca,  pląsów,  prezentacji strojów,  sprzętów,  techniki.
          Na koniec na scenie wylądowali kosmici! Ich zamiarem było porwania Dyrektora, lecz gdy okazało się, że to się finansowo nieopłacalne – uprowadzili samego Działyńskiego!!! Było dużo śmiechu, dobrej zabawy i wszystko skończyło się szczęśliwie i wróciło do rzeczywistości.
            Nie zapomniano również o przywitaniu wiosny! Tym wyśmienicie zajęły się dzieci z grup przedszkolnych. Witały nową porę roku pięknymi strojami, tańcami i piosenkami. Było gwarno i wesoło!
         
           W przemówieniu okolicznościowym Dyrektor Szkoły, Adrian Ziółkowski, podkreślił dokonania pani Ewy Przybylskiej, która przez długie lata kierowała placówką. Zainicjowała ona m.in. rozbudowę szkoły. Jej praca dyrektorska i dydaktyczna pozostanie częścią historii tego miejsca. Dyrektor Adrian Ziółkowski wyraził też dumę, że może być dyrektorem tak pięknej szkoły, z niemałą już tradycją. Nie szczędził również pochwał uczniom. Docenił ich talenty, pomysły, kreatywność. Nauczycielom podziękował za pracę na rzecz szkoły. Wszyscy w tym dniu czuli się jak jubilaci. W jego przygotowanie włożono ogrom pracy. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności ten dzień był i radosny, i dydaktyczny zarazem.
         Każde Święto Szkoły uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi traktują jak święto rodzinne.  Jest ono doskonałą okazją do  utrwalania tradycji, przypominania historii i patrzenia w przyszłość.
 
Galeria zdjęć z wydarzenia dostępna na stronie ZS w Bratianie pod tym adresem: Święto Szkoły
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3Galeria zdjęć: Święto Szkoły w ZS im. Rodu Działyńskich w Bratianie

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją