Aktualności

Gmina wybuduje kolejny odcinek ścieżki rowerowej

  • 23-08-2018
Pierwszym etapem była budowa ścieżki pieszo-rowerowej w granicach Bratiana, drugim - obecnie realizowanym - ścieżki rowerowej od Bratiana do Radomna. Trzecim etapem, który  Gmina wykona w przyszłym roku, będzie wydłużenie jej o obręb Radomna, a na ten cel pozyskała już dotację.
 
We wtorek 31 lipca Wójt Gminy podpisał umowę z marszałkiem Gustawem Markiem Brzezinem o dofinansowanie budowy kolejnego odcinka ww. traktu rowerowego, umożliwiającego podróże od drogi powiatowej w okolicach miejscowości Radomno (przy dawnej stacji kolejowej) do skrzyżowania z drogą gminną Gryźliny - Radomno. Ścieżka z asfaltobetonu będzie mierzyła 2,45 km długości.
 
Wartość tego zadania to 1,2 mln zł, z czego prawe 81 % stanowi uzyskane dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014-2020.
 
Foto: GEmini Foto & Video
 
Wszystkie trzy etapy dadzą już w sumie 8,8 km ścieżki. Do wykonania pozostanie jeszcze odcinek do granicy z Gminą Iława o długości 3,2 km.     
 
Foto Galeria Zdjęć: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko – Mazurskiego
 
 
Projekt pn. „Budowa ścieżki rowerowej Bratian-Iława – Etap II Radomno-Iława” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 6.2. Dziedzictwo kulturowe, poddziałania 6.2.3 Efektywne wykorzystanie zasobów, nr RPWM.06.02.03-IZ.00-28-011/17.

Uwaga konkurs!

Jesteś pasjonatom wycieczek rowerowych? Nie wyobrażasz sobie weekendu bez ulubionych dwóch kółek? Do pracy jeździsz rowerem? Świetnie się składa! Zachęcamy do udziału w konkursie organizowanym przez serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl.
 
Jedyne, co musisz zrobić to przekonać organizatorów konkursu, że to właśnie Twoja ulubiona trasa rowerowa ma w sobie to coś! Szczegóły na stronie: https://clicktrans.pl/info/konkurs-rowerowy-warminsko-mazurskie

4Galeria zdjęć: Projekty UE

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją