Aktualności

Kolejne 300+ wypłacone

  • 24-08-2018
Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie już wypłacił kolejne środki z programu „Dobry Start” (300+). Do dnia 10.08.2018 r. wpłynęły 433 wnioski, z czego świadczenia trafiły już do ponad 300. rodzin.
 
Osoby ubiegające się o świadczenie otrzymają informację o jego przyznaniu na podany we wniosku adres e-mail. Jeśli jednak takiego adresu zabraknie, to informację o przyznaniu świadczenia będzie można odebrać osobiście. Co ważne, nieodebranie takiej informacji nie będzie wstrzymywało wypłaty świadczenia z programu „Dobry Start”.
 
Przypominamy, że wniosek o ustalenie prawa do świadczenia "Dobry Start" (300+), podobnie jak wnioski o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500+”, można składać już od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny www.empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną. Od 1 sierpnia wnioski można złożyć także drogą tradycyjną (papierową). W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny wyprawkę otrzymają nie później niż 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia. Złożenie wniosku o świadczenie dobry start w lipcu i sierpniu to gwarancja wypłaty świadczenia nie później niż do 30 września.
 
Ważne! Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją