Aktualności

"Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"- zawodniczki z Tylic wicemistrzyniami województwa!

  • 09-05-2019
  • Autor: Sabina Rezmer
Finał wojewódzki największego piłkarskiego turnieju
w Polsce i w Europie za nami!
 
W dniach 15-16 kwietnia 2019 r. na stadionie miejskim w Iławie rozegrany został finał wojewódzki XIX edycji największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Polsce i w Europie
„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.
Podczas pierwszego dnia rywalizowano w kategoriach U-8 i U-10 dziewcząt i chłopców. Nasz powiat reprezentowali zawodnicy SSP Tylice w kategorii U-8 i SP Bratian w kategorii U-10 oraz zawodniczki SSP Tylice w kategoriach U-8 i U-10.
Drugi dzień finałów to kategorie U-12 dziewcząt i chłopców. Naszymi mistrzami powiatowymi i zarazem reprezentantami podczas zmagań wojewódzkich w tych kategoriach były zawodniczki SSP Tylice i zawodnicy SP 1 Nowe Miasto Lubawskie.
 
SSP Tylice dziewczęta wicemistrzyniami województwa
w kategoriach U-10 i U-12
 
Zawodniczki SSP Tylice U-12 z rocznika 2007 od pięciu lat są niepokonane w gminie i w powiecie, z dumą reprezentują nas na arenie wojewódzkiej. Swoją przygodę w turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” rozpoczęły w 2015 roku kiedy to w kategorii U-8 zajęły II miejsce w województwie warmińsko-mazurskim, w 2016 roku zagrały w kategorii U-10 i ponownie zdobyły II miejsce. Rok 2017 był najbardziej udanym w ich dotychczasowej przygodzie w turnieju, jako pierwsze w historii powiatu nowomiejskiego wygrały finał wojewódzki (kategoria U-10) i pojechały reprezentować województwo w finale ogólnopolskim, w którym zajęły XIII miejsce w kraju. W ubiegłym roku w najstarszej kategorii U-12 zajęły IV miejsce w województwie. Wszyscy sympatycy liczyli również na wysokie miejsce i w tym roku.
Zawodniczki trenera Jarosława Roszkowskiego w fazie grupowej wygrały swoje dwa spotkania z LUKS Karol Kraszewo 13:0 oraz SP Tolkmicko 10:0 i zajęły pierwsze miejsce w grupie H. W ćwierćfinale wygrały z SP Kozłowo 3:2, zaś w półfinale pokonały UKS Perły Olsztynek 3:0. W finale dziewczęta z Tylic przegrały ze Stomilem Olsztyn 4:0
SSP Tylice U-12 dziewczęta zostały wicemistrzyniami województwa, a Wiktoria Lendzion z dorobkiem 19 bramek została królową strzelczyń turnieju (po raz czwarty w ostatnich pięciu latach).
SSP Tylice U-12 dziewczęta wystąpiły w składzie: Wiktoria Lendzion, Dominika Lange, Kornelia Lipińska, Olga Gruźlewska, Agata Osmańska, Amelia Nadolska, Natalia Urbańska, Marcelina Ługiewicz, Martyna Zandarska. Trener: Jarosław Roszkowski  
 
W kategorii U-10 dziewcząt piłkarki trenera Jarosława Roszkowskiego trafiły do bardzo silnej grupy. W grupie F wygrały wszystkie swoje trzy mecze: z SP Samborowem 3:1, z drużyną Orły Piątki Olsztyn 2:1 oraz z SP 19 Elbląg 8:0 i z pierwszego miejsca awansowały do półfinału turnieju. W półfinale zwyciężyły z SP Uzdowo 2:0 i awansowały do wielkiego finału. W finale musiały uznać wyższość piłkarek Diamond Pisz, z którymi przegrały 3:0 
SSP Tylice U-10 dziewczęta zostały wicemistrzyniami województwa, a Aleksandra Gosik została wybrana najlepszą zawodniczką finału wojewódzkiego, ponadto została wicekrólową strzelczyń zdobywając 11 bramek.
SSP Tylice U-10 dziewczęta wystąpiły w składzie: Lena Truszczyńska, Maria Makowska, Nicola Skonieczka, Wiktoria Barbarska, Daria Golder, Amelia Kruszczyńska, Nicol Jaskulska, Aleksandra Gosik. Trener: Jarosław Roszkowski
 
W kategorii dziewcząt do lat 8 zawodniczki SSP Tylice prowadzone przez trenera Jarosława Roszkowskiego w grupie K wygrały z SP Miłki 1:0 i przegrały mecz z SP Uzdowo 1:0. Dziewczęta zajęły drugie miejsce w grupie i awansowały do półfinału turnieju. W półfinale po bezbramkowym remisie z drużyną Skrzaty Pisz, przegrały w rzutach karnych 2:0, jak się później okazało ze zwycięzcą turnieju. W meczu o 3 miejsce przegrały ponownie z SP Uzdowo 3:0 Wyróżnienie w turnieju w postaci zielonej kartki fair play otrzymała Paulina Raszkowska. SSP Tylice U-8 dziewczęta w swoim debiucie zajęły IV miejsce w województwie.
 
Kategoria U-8 chłopcy to również zawodnicy z Tylic, trenerem młodych tyliczan była Ewelina Leśniewska. Chłopcy zagrali w grupie G, gdzie zremisowali z UKS 2 Nidzica i ponieśli dwie porażki z AP Marcin Kuś Olsztyn i z Minisoccer Mrągowo, zakończyli turniej w fazie grupowej.
W turnieju SSP Tylice U-8 chłopcy sklasyfikowani zostali na XIV miejscu.
 
SP Bratian U-10 chłopcy prowadzeni przez trenera Tomasza Harfeldera w grupie C wygrali mecz z SP 5 Braniewo oraz ponieśli dwie porażki z GKS Stawiguda i z drużyną SP 3 Elbląg, zakończyli turniej w fazie grupowej. W klasyfikacji końcowej turnieju SP Bratian U-10 chłopcy zajęli IX miejsce.
 
W kategorii U-12 chłopców zawodnicy SP 1 Nowe Miasto Lubawskie wraz z trenerem Arturem Marcfeldem zagrali w grupie A, wygrali mecz z SP 6 Braniewo i ponieśli dwie porażki z SP 3 Elbląg i z SP Barczewo, zakończyli turniej w fazie grupowej. Zawodnicy SP 1 Nowe Miasto Lubawskie U-12 chłopcy zostali sklasyfikowani na 12 miejscu w turnieju.
     
Klasyfikacja końcowa finału wojewódzkiego drużyn z powiatu nowomiejskiego:
II miejsce – SSP Tylice U-12 dziewczęta
II miejsce – SSP Tylice U-10 dziewczęta
IV miejsce – SSP Tylice U-8 dziewczęta
IX miejsce – SP Bratian U-10 chłopcy
XII miejsce – SP 1 Nowe Miasto Lubawskie U-12 chłopcy
XIV miejsce – SSP Tylice U-8 chłopcy
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7Galeria zdjęć: Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku 2019

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją