Aktualności

Dokonano oceny prac I Gminnego Konkursu Plastycznego „PRZEMOCY - STOP ”

  • 29-11-2019
  • Autor: Sabina Rezmer
 
        W ramach kampanii „Biała Wstążka” odbył się I Gminny Konkurs Plastyczny pn.: „PRZEMOCY - STOP ”. W przeprowadzenie Konkursu włączyło się wiele jednostek z terenu Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Pomysłodawcą Konkursu był Gminny Zespół Interdyscyplinarny w Mszanowie zaś organizatorem Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie przy współpracy ze szkołami z terenu gminy. Patronat sprawował Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie Tomasz Waruszewski.
 
       Konkurs miał charakter zespołowy – uczniowie z danej klasy mieli za zadanie przygotowanie jednego wspólnego plakatu prezentującego jego hasło tytułowe. Głównym zamysłem organizatorów było zainicjowanie artystycznej refleksji na temat przemocy, która bezpośrednio i pośrednio obecna jest wokół nas, kształtowanie wyobraźni uczniów, rozwijanie wrażliwości estetycznej a także propagowanie zachowań pozytywnych.
 
      Powołane w dniu 26 listopada 2019 r.  czteroosobowe jury przystąpiło do oceny prac nadesłanych przez dyrektorów szkół. Warto dodać, iż zadanie to nie należało do najłatwiejszych. Prace zaskakiwały zarówno ciekawym podejściem do tematu jak i różnorodną techniką wykonania. Jury po burzliwych obradach postanowiło przyznać następujące miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych:
 
klasy IV-VI:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Skarlinie - klasa V,
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Radomnie – klasa VI, Szkoła Podstawowa w Skarlinie - klasa IV,
III miejsce - Społeczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Tylicach – klasa VI, Szkoła Podstawowa im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach – klasa VI,
klasy VII-VIII:
I miejsce – Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie – klasa VIII,
II miejsce - Społeczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Tylicach – klasa VIII, Szkoła Podstawowa w Radomnie – klasa VII,
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Skarlinie - klasa VIII.
 
 
       Wszystkim uczestnikom Konkursu bardzo dziękujemy za wkład pracy i zaangażowanie w wykonanie prac plastycznych. Dla wygranych przewidziano po jednej nagrodzie rzeczowej na klasę oraz pamiątkowe dyplomy. Laureatom serdecznie gratulujemy świetnej zespołowej pracy!
 
       Zwycięskie prace zostaną zaprezentowane 7 grudnia 2019 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej Gminy Nowe Miasto Lubawskie podczas Dni Otwartych w ramach kampanii „Biała Wstążka”.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12Galeria zdjęć: Przemocy Stop - prace konkursowe

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją