Unia Europejska

Gmina Nowe Miasto Lubawskie na straży bogactwa bioróżnorodności

  • 26-05-2020
  • Autor: Sabina Rezmer
Realizacja projektu pn."Gmina Nowe Miasto Lubawskie na straży bogactwa bioróżnorodności" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
 
            W ramach projektu powstanie m.in. pomost pływający o wymiarach 6 m x 2,4 m przy przystani kajakowej przy rzece Drwęcy w Mszanowie oraz kontener sanitarny z przyłączem wodociągowym i kanalizacyjnym, w którym będą znajdować się ubikacje i będzie możliwość wzięcia prysznica po trudach spływu kajakowego. Kontener ten będzie również spełniał wymogi użytkowe dla osób niepełnosprawnych.
         
             W ramach projektu powstanie również grill o wymiarach 6m x 6m, wokół którego ustawione będą ławki o konstrukcji murowanej z drewnianymi siedziskami oraz oparciami. Zapewnią one wygodne miejsce do siedzenia m.in. podczas letnich wieczorów spędzanych nad rzeką w świetle ogniska.
 
         Wartość projektu to ponad 400 tys. zł,  z czego kwota dofinansowania stanowi 85% kosztów kwalifikowalnych (niemal 350 tys. zł).
         Zgodnie z umową o dofinansowanie projekt zostanie zrealizowany w terminie do 30.06.2021 r.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją