Budżet Państwa

Korpus Wsparcia Seniorów

  • 05-04-2022
          Gmina Nowe Miasto Lubawskie przystąpiła do realizacji programu „Korpus Wsparcia Seniorów" na rok 2022,  finansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.
          Celem programu jest zapewnienie usługi wsparcia na rzecz seniorów w wieku 65 lat i więcej przez świadczenie usług wynikających z rozeznanych potrzeb na terenie Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Poprawa poczucia bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez wsparcie wolontariuszy w różnych obszarach życia oraz dostęp do tzw. „opieki na odległość".
 

JEŚLI MASZ WOLNY CZAS, CHCIAŁBYŚ ZROBIĆ COŚ DLA BLIŹNICH, LUBISZ POMAGAĆ INNYM ZGŁOŚ SIĘ DO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ.

Zastanów się jaką pomoc mógłbyś zaoferować seniorom: wyprowadzenie psa na spacer? zrobienie zakupów? zawiezienie seniora do lekarza? posprzątanie mieszkania? poczytanie książki? rozmowa przy herbacie?

Jeśli chciałbyś zostać WOLONTARIUSZEM KORPUSU WSPARCIA SENIORA  zgłoś się do Ośrodka Pomocy Społecznej, zostaw swoje namiary, oraz określ jaką pomoc jesteś w stanie zaoferować.

Stworzymy listę Wolontariuszy, którzy są chętni wspierać seniorów w Naszej Gminie.

 

SENIORZE!

Jeśli chciałbyś otrzymać wsparcie Wolontariusza – zgłoś się do Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Postaramy się połączyć odpowiednich Wolontariuszy Korpusu Wsparcia Seniora z Seniorami potrzebującymi wsparcia.  

SENIORZE!

Jeśli skończyłeś 65 lat, mieszkasz sam i chciałbyś zwiększyć swoje poczucie bezpieczeństwa? Mamy do przekazania dla Seniorów mieszkających na terenie Gminy Nowe Miasto Lubawskie 20 opasek telemedycznych do opieki na odległość.

Opaska zawiera przycisk SOS z funkcją szybkiego wezwania pomocy w sytuacji zagrożenia życia. Mierzy tętno, saturację, posiada detekcję omdleń w przypadku wykrycia upadku użytkownika opaski. Urządzenie posiada geolokalizację oraz krokomierz, a także funkcję przypomnienia o konieczności zażycia leków.  

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy OPS pod nr telefonu 56 47 263 24 oraz 56 47 263 31.

 

Więcej informacji oraz formularze do pobrania dostępne są na stronie: http://www.mszanowo.naszops.pl/n,gmina-nowe-miasto-lubawskie-przystapila-do-realizacji-programu-korpus-wsparcia-seniorow-na-rok-2022r

 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki