POMOC DLA UKRAINY

Gminny punkt pomocy w Mszanowie

  • 02-03-2022
          Koordynatorem pomocy dla Ukrainy w Gminie Nowe Miasto Lubawskie jest Michał Wróblewski - Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Mszanowie.
           Przypominamy, że zbiórka produktów prowadzona jest przez GCK w świetlicy wiejskiej w Mszanowie, przy współpracy z sołtysami wsi.
          Jeżeli chcecie zaoferować swoją pomoc osobom przybywającym z objętej wojną Ukrainy inną, niż przekazanie darów lub wpłatę kwoty pieniężnej na wybrane konto (pamiętajcie! sprawdzajcie legalność takich zbiórek) - skontaktujcie się z Dyrektorem, który udzieli Wam niezbędnych informacji.
Numery telefonów: 56 47 26 330 lub 509 077 275.
 
 
 

Rządowa strona internetowa pomocy dla Ukrainy

          Wiele cennych informacji w zakresie udzielania pomocy dostępnych jest na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów: https://pomagamukrainie.gov.pl/
Strona jest bardzo intuicyjna, w szybkich krokach można zdecydować o formie udzielenia pomocy (Szukam pomocy/Chcę pomóc).
Zakres udzielenia pomocy jest naprawdę bardzo szeroki. Zachęcamy bardzo, aby na obecnym etapie, oczywiście w miarę możliwości, skorzystać z zakładki dotyczącej wsparcia finansowego. Lista organizacji (sprawdzonych i zweryfikowanych) prowadzących zbiórkę podana jest na stronie.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją