Publikacje

Gmina Nowe Miasto Lubawskie - Kraina Inspiracji

"Przekazuję w Państwa ręce książkę będącą zapisem kilkunastu rozmów, których wspólnym mianownikiem jest ludzka chęć twórczego działania. Na kartach publikacji pojawiają się bowiem postaci, które określiłbym mianem Zwyczajnych – Nadzwyczajnych. Mieszkają w naszej gminie od pokoleń albo w którymś momencie życia postanawiają tu przyjechać, osiąść i stać się częścią lokalnego, społecznego pejzażu. Ich aktywność znacznie wykracza poza utarty schemat codziennego funkcjonowania.
Poświęcają oczywiście czas na pracę, dom i bliskich – ale większą część swojego życia przeznaczają na realizację pasji, marzeń, upodobań. Z ich pomysłów, pragnień i konsekwentnego działania skorzystało już bardzo wielu. Kim są Zwyczajni-Nadzwyczajni? To nauczyciele, trenerzy, duchowni, działacze samorządowi, dziennikarze, sportowcy, strażacy, gospodynie wiejskie. Z pozoru zwykli ludzie. Mogą ich Państwo spotkać podczas festiwali i przeglądów zespołów śpiewaczych, gdy przepięknie wykonują szlagiery sprzed lat, które poruszają w naszych sercach najbardziej czułe struny. Inni próbują podnieść nas z wygodnych, domowych kanap, by zaproponować wspólną zabawę, imprezę charytatywną, spotkanie kulinarne albo konkurs na najbardziej schludną miejscowość. Z pożytkiem dla wszystkich. Jest wśród nich wielu pasjonatów (...)"
- Tomasz Waruszewski, Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie
 
Zapraszamy do lektury.
czytaj dalej

Gmina Nowe Miasto Lubawskie. Na straży bioróżnorodności.

  • 20-04-2021
  • Autor: Sabina Rezmer
  • drukuj
"Samochodem, rowerem, a może kajakiem? Jest wiele sposobów na poznanie Gminy Nowe Miasto Lubawskie i jej urokliwych zakątków. Oferuje ona wiele możliwości atrakcyjnego wypoczynku, uprawiania turystyki, a także sportów – zarówno letnich, jak i zimowych.
Gmina Nowe Miasto Lubawskie to także gmina z tradycjami. Na każdym kroku można napotkać miejsca pamięci i zabytki, będące świadectwem bogatej i chlubnej przeszłości. Perłami lokalnej architektury są niewątpliwie kościoły, a także liczne kapliczki, figury i rzeźby, stare chaty, dworki i zespoły podworskie, które wrosły na stałe w krajobraz ziemi lubawskiej."
 
Zapraszamy do lektury.
 

Załączniki

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie

ul. Podleśna 1,
13 - 300 Mszanowo
Tel.: 56 472 63 00, Fax.: 56 472 63 05
e-mail: urzad[@]gminanml.pl
ESP: /urzad_gminy_nml/skrytka
NIP Gminy: 877-14-68-461
REGON Gminy: 871118922
 
GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW:
Poniedziałek: 7:30 - 17:00
Wtorek, Środa, Czwartek: 7:30 - 15:30
Piątek:   7:30 - 14:00