Przedsiębiorca

"Program dla szkół" - zostań dostawcą owoców, warzyw lub mleka do szkół

          "Program dla szkół" to program realizowany przez KOWR, skierowany do dzici klas I-V szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia oraz klas I-II ogólnokształcących szkół baletowych.
W ramach programu dzieciom udostęniane są owoce, warzywa, soki i produkty mleczne jak kefiry, jogurty itp.
 
      Chcesz zostać dostawcą? Sprawdź szczegóły programu na stronie https://www.programdlaszkol.org/.
czytaj dalej

Fundusze Europejskie na szkolenia - webinarium dla przedsiębiorców

Uprzejmie zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium „Fundusze Europejskie na szkolenia" organizowanym przez Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Elblągu.

 

W spotkaniu udział wziąć mogą wszystkie osoby zainteresowane pozyskaniem wsparcia unijnego na usługi szkoleniowe i doradcze.

Termin: 28 maja 2021 r. w godzinach 10:00 – 11:00;

Miejsce: platforma on-line.

 

Warunki uczestnictwa:

1.         przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres mailowy Wyślij e-mail do 27 maja 2021 r. do godz. 12:00,

2.         potwierdzenie mailowe zakwalifikowania się na spotkanie przesłane przez organizatorów spotkania (potwierdzenia wysyłane będą po zakończeniu rekrutacji na adres wskazany w formularzu).

 

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Więcej informacji o spotkaniu oraz formularze zgłoszeniowe znajdą Państwo na stronie:

https://rpo.warmia.mazury.pl/artykul/7487/webinarium-informacyjne-fundusze-europejskie-na-szkolenia 

czytaj dalej

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. zaprasza Przedsiębiorców do współpracy

 
 
czytaj dalej

Konkurs "Sternik" - jak radzimy sobie w pandemii

Sternik. Cała naprzód!

           Głównym celem konkursu Sternik. Cała naprzód! jest nagrodzenie firm, szpitali, jednostek administracji (w tym JST) lub NGO z województwa warmińsko-mazurskiego, które najsprawniej żeglowały podczas sztormu COVID-19.

            To konkurs dla liderów, którzy mimo niesprzyjających okoliczności potrafili utrzymać bezpieczny kurs, którzy planują długoterminowo,  patrzą za horyzont, którzy teraz mogą wypłynąć na szerokie wody i/lub powrócić do działania na pełnych obrotach.

            Organizatorem konkursu jest Bank Gospodarstwa Krajowego we współpracy z partnerami. Kapituła konkursu, wyłoni spośród wytrawnych żeglarzy biznesu te firmy lub jednostki,  które – mimo sztormu COVID-19 - utrzymały bezpieczny kurs, a ostatnie nawałnice wzmocniły ich zespoły. Nagrodzimy tych, którzy najlepiej wykorzystują dostępne środki na utrzymanie miejsc pracy, płynności, rozwój produktów, dostosowanie do nowych warunków rynkowych.

         Naszym celem jest pokazanie liderów w regionie. Poznanie ich historii pozwoli innym skorzystać z ich wiedzy i zebranych doświadczeń. Pokaże, jak można dostosowywać usługi i produkty do zmieniających się potrzeb rynku.

        Uczestnicy konkursu, dzieląc się swoimi doświadczeniami, będą mogli umocnić relacje z klientami, partnerami biznesowymi i kooperantami oraz promować swoją markę dzięki możliwości posługiwania się znakiem konkursu Sternik. Cała naprzód!

           Laureatów nagrodzimy atrakcyjnymi nagrodami.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Harmonogram konkursu:

  • przyjmowanie zgłoszeń, spotkania i rozmowy partnerów z uczestnikami od 1 grudnia 2020 do 28 lutego 2021 roku
  • ocena merytoryczna zgłoszeń do 31 marca 2021 roku
  • ogłoszenie wyników nastąpi do 30 kwietnia w terminie wyznaczonym przez kapitułę – z uwzględnieniem bieżącej sytuacji epidemicznej.
Kategorie

Jak – mimo przeciwności – utrzymać kurs i dopłynąć do portu?

Firmy:

  • mikro i małe przedsiębiorstwa
  • średnie przedsiębiorstwa
  • duże przedsiębiorstwa

Administracja:

  • jednostki samorządu terytorialnego (JST)
  • administracja państwowa

Szpitale

Organizacje NGO

(informacja ze strony internetowej Organizatora)

 

Więcej informacji na temat konkursu: https://www.bgk.pl/sternik-cala-naprzod/

czytaj dalej

Bezpłatne szkolenie PPK dla przedsiębiorców

Informacja dla przedsiębiorców:
 
Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, PFR oraz PFR Portal PPK zapraszana konferencję dot. funkcjonowania i wdrożenia Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK).
 
Szkolenie odbędzie się 15.09.2020 godz. 11:00 w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.
 
Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak obowiązuje rejestracja. Program konferencji oraz formularz rejestracyjny dostępne są na specjalnie dedykowanej wydarzeniu stronie : https://www.mojeppk.pl/szkolenia/konferencje-wojewodzkie-ppk.html
 
Szczegóły dot.szkolenia w załączniku poniżej.
czytaj dalej

Tarcza Antykryzysowa Covid-2019 - instrukcja dla biznesu

Zespół prawników Biura Ekspertyz Kapitałowych sp. z o.o. oddaje w Państwa ręce krótkie opracowanie dotyczące wsparcia przedsiębiorców wynikającego z ustawy z dnia 31 marca 2020 roku o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 31 marca 2020 r., poz. 568).
czytaj dalej

Platforma Przedsiębiorczości Warmii i Mazur

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego uruchomił portal Platforma Przedsiębiorczości Warmii i Mazur.  Celem powstania portalu jest zebranie w jednym miejscu najważniejszych informacji w obszarze przedsiębiorczości i przedstawienie ich w czytelnej  i przystępnej formie. Platforma ma ułatwić również nawiązywanie współpracy pomiędzy różnymi podmiotami ekosystemu gospodarczego regionu.
Zapraszamy do zapoznania się z konstrukcją i zawartością serwisu https://biznes.warmia.mazury.pl/
 
 
 
 
czytaj dalej

"Postaw na rozwój swojej firmy - refundacja szkoleń i doradztwa oraz pożyczki unijne dla MŚP"

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego Biuro Regionalne w Elblągu zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne pt. "Postaw na rozwój swojej firmy - refundacja szkoleń oraz pożyczki unijne dl MŚP". Spotkanie adresowane jest przede wszystkim do przedsiębiorców zainteresowanych pozyskaniem wsparcia na rozwój swojej firmy poprzez dofinansowanie szkoleń i innych usług rozwojowych. Na spotkaniu przedstawione zostaną zasady ubiegania się o dofinansowanie na usługi rozwojowe (m.in. szkolenia, kursy, studia podyplomowe, doradztwo), a także warunki udzielania preferencyjnych pożyczek dla firm.
 
Termin: 26 kwietnia 2019 r. w godz. 10.00-13.00.
Miejsce: Hotel Młyn, ul. Kościuszki 132, 82-300 Elbląg.
Warunki uczestnictwa: przesłanie wypełnionego formularza na adres lpielblag@warmia.mazury.pl do 18 kwietnia 2019 r. do godz. 12.00
czytaj dalej

Ulgi dla przedsiębiorców w gminie Nowe Miasto Lubawskie

1. Zwolnienie z podatku od nieruchomości z tytułu utworzenia nowych miejsc pracy.
 
O zwolnienie mogą ubiegać się nowi, jak i już działający przedsiębiorcy z terenu gminy Nowe Miasto Lubawskie, którzy zwiększą stan zatrudnienia o co najmniej trzech nowych pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę na okres nie krótszy niż 12 miesięcy i w wymiarze pełnego etatu.
 
Dokumenty niezbędne do uzyskania ulgi tj. >>wniosek<<>>formularz<<>>uchwała<<
 
Więcej informacji można uzyskać u Pani Natalii Brzezickiej - pokój nr 10 Urzędu Gminy lub pod numerem telefonu: 56 472 63 09.
 
W sprawie obsługi inwestora prosimy o kontakt z Panem Marcinem Bulińskim – pokój nr 30 Urzędu Gminy lub pod numerem telefonu: 56 472 63 28.

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie

ul. Podleśna 1,
13 - 300 Mszanowo
Tel.: 56 472 63 00, Fax.: 56 472 63 05
e-mail: urzad[@]gminanml.pl
ESP: /urzad_gminy_nml/skrytka
NIP Gminy: 877-14-68-461
REGON Gminy: 871118922
 
GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW:
Poniedziałek: 7:30 - 17:00
Wtorek, Środa, Czwartek: 7:30 - 15:30
Piątek:   7:30 - 14:00