Komunikaty

Od stycznia pojedziemy autobusem. Rozkład jazdy - AKTUALIZACJA

Już w styczniu 2024 roku gmina Nowe Miasto Lubawskie uruchamia transport publiczny.
 
Samorząd otrzymał już decyzję Wojewody Warmińsko-Mazurskiego o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o objęcie dopłatą z FRPA w 2024 r. zadań własnych organizatora w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej i w związku z tym zorganizuje takie przewozy już od stycznia.
Gmina wiejska Nowe Miasto Lubawskie nie obejmuje gminy miejskiej o tej samej nazwie, w której znajduje się większość celów ruchu mieszkańców gminy wiejskiej. Z tego powodu zagadnienie organizacji transportu publicznego stało się bardzo trudne, gdyż zaplanowane linie muszą być „hybrydowe” – z odcinkami użyteczności publicznej w gminie i komercyjnymi przez miasto.
Nowe linie autobusowe przyczynią się do zlikwidowania wykluczenia komunikacyjnego, szczególnie wśród osób starszych i młodzieży. Młodzi ludzie wchodzący na rynek pracy nie będą musieli rozpoczynać swojej ścieżki zawodowej od zakupu samochodu. Bez problemu mieszkańcy będą też mogli dojechać do szpitala, ośrodków zdrowia i innych instytucji znajdujących się w stolicy naszego powiatu.
Dziś do większości miejscowości w Gminie Nowe Miasto Lubawskie autobus przyjeżdża zaledwie dwa lub trzy razy dziennie. Od nowego roku, w ramach transportu gminnego, pojawi się co najmniej pięć nowych połączeń do wszystkich miejscowości (kursy od poniedziałku do piątku). Dodatkowo w soboty będzie funkcjonowała linia podmiejska. Jej trasa będzie przebiegać przez Nowe Miasto Lubawskie, Bratian (Hala Targowa), Pacółtowo, Mszanowo, Bratian i Kaczek.
 
W załącznikiach prezentujemy rozkład jazdy poszczególnych linii.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie

ul. Podleśna 1,
13 - 300 Mszanowo
Tel.: 56 472 63 00, Fax.: 56 472 63 05
e-mail: urzad[@]gminanml.pl
ESP: /urzad_gminy_nml/skrytka
NIP Gminy: 877-14-68-461
REGON Gminy: 871118922
 
GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW:
Poniedziałek: 7:30 - 17:00
Wtorek, Środa, Czwartek: 7:30 - 15:30
Piątek:   7:30 - 14:00