Aktualności

Nietypowe zakończenie roku szkolnego

  • 30-06-2020
  • Autor: Sabina Rezmer
  • drukuj
         W piątek, 26 czerwca uczniowie Zespołu Szkół w Bratianie zakończyli rok szkolny 2019/2020. Uroczystość rozdania świadectw przebiegała skromniej niż zazwyczaj. Wszystko z powodu sytuacji epidemicznej, która wciąż wymaga zachowania dystansu społecznego.
 
          Maseczki na twarzach, brak uroczystych akademii - jeszcze kilka miesięcy temu nikomu nawet przez myśl by nie przeszło, że właśnie tak będzie wyglądało zakończenie bieżącego roku szkolnego. Tymczasem właśnie w taki sposób uczniowie żegnali się ze szkołą. Większość uczniów, nauczycieli oraz rodziców  marzy o tym, żeby  we wrześniu wrócić do nauki stacjonarnej, ponieważ zdalne nauczanie przed ekranem komputera nie jest w stanie zastąpić bezpośredniego kontaktu. Tego dnia, mimo pandemii, większość uczniów miała uśmiech na twarzach. Mimo restrykcji, fajnie było spotkać się choć na chwilę ze znajomymi i swoimi nauczycielami.
 
       Również z powodu pandemii nie odbyło się tradycyjne spotkanie z Wójtem Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Jednakże i na to znalazło się rozwiązanie: uczniowie, którzy w roku szkolnym 2019/2020 uzyskali najwyższą średnią ocen na świadectwie otrzymali nagrody i wyróżnienia za pośrednictwem Dyrektora szkoły (pełna lista wszystkich nagrodzonych dzieci ze szkół Gminy NML dostępna jest w załączniku).
 
         Inaczej niż zwykle przebiegała również uroczystość, podczas której absolwenci Szkoły Podstawowej żegnali się z murami swojej placówki. W czwartek, 25.06.2020 r., uczniowie klasy VIII wraz z wychowawczynią zorganizowali spotkanie online poprzez internetową aplikację MS Teams.           Z całą pewnością możemy stwierdzić, że zdalne nauczanie bardzo wszystkich rozwinęło. Ósmoklasiści podziękowali  nauczycielom za ogrom pracy dydaktycznej, a rodzicom za wysiłek włożony w pracę wychowawczą.  Przygotowali również filmik, który zobrazował ich dziewięcioletni pobyt w Zespole Szkół im. Rodu Działyńskich.  A przez te lata działo się naprawdę wiele. Emocji i wzruszeń było  mnóstwo.  W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie Tomasz Waruszewski, ksiądz kanonik Edward Barański,  dyrekcja szkoły: Ewa Przybylska oraz Aldona Wieczerzycka, grono pedagogiczne oraz rodzice.  Absolwenci spisali się na medal.  Życzymy im powodzenia!
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

16Galeria zdjęć: Zakończenie roku ZS Bratian

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie

ul. Podleśna 1,
13 - 300 Mszanowo
Tel.: 56 472 63 00, Fax.: 56 472 63 05
e-mail: urzad[@]gminanml.pl
ESP: /urzad_gminy_nml/skrytka
NIP Gminy: 877-14-68-461
REGON Gminy: 871118922
 
GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW:
Poniedziałek - Wtorek:   7:30 - 16:00
Środa - Czwartek:    7:30 - 15:30
Piątek:   7:30 - 14:30