Aktualności

Noworoczne podsumowanie

        Dwanaście miesięcy intensywnej pracy, realizacji inwestycji na niespotykaną do tej pory skalę oraz wiele wspaniałych wydarzeń kulturalno-społecznych i sportowych – po dwóch latach przerwy Gmina Nowe Miasto lubawskie oficjalnie i uroczyście podsumowała rok 2022. A ponieważ nie jesteśmy przesądni, Toast Noworoczny odbył się w piątek 13 stycznia. Tegoroczna gala odbyła się w świetlicy wiejskiej w Mszanowie. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbali muzycy Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie – Kwartet Smyczkowy Con Brio.
 
         Oczywiście nie sposób wymienić wszystkich naszych działań i osiągnięć, ale te najważniejsze działania zrealizowane w 2022 roku koncentrowały się na trzech zasadniczych obszarach: rozwoju, budowaniu wspólnoty i realizacji dużych programów rządowych.  – rozpoczął swoje przemówienie wójt gminy Tomasz Waruszewski.
 Jak zapewne Państwo wiecie, nie jest łatwo zapewnić rozwój w czasach kryzysu gospodarczego. Nam się to udało pomimo wielu trudności spowodowanych pandemią, wojną w Ukrainie i inflacją. Wykonaliśmy wiele, bardzo ważnych inwestycji, na które wydaliśmy rekordowe 19 mln zł (…) kontynuował.
 
           Pierwszy obszar naszej aktywności dotyczył rozwoju. Jak zapewne Państwo wiecie, nie jest łatwo zapewnić rozwój w czasach kryzysu gospodarczego. Nam się to udało pomimo wielu trudności spowodowanych pandemią, wojną w Ukrainie i inflacją. Wykonaliśmy wiele, bardzo ważnych inwestycji, na które wydaliśmy rekordowe 19 mln zł (…) – kontynuował.
           Drugi obszar naszej aktywności obejmował działania wzmacniające naszą gminną wspólnotę. Robimy to ustawicznie, od wielu lat. Temu służą takie wydarzenia jak Wigilia dla Samotnych, czy akcja WOŚP. Jesteśmy dumni z naszych mieszkańców którzy coraz bardziej angażują się w działalność różnego rodzaju organizacji społecznych, których z każdym rokiem przybywa (…)
          I trzeci obszar naszej aktywności dotyczył realizacji dużych programów pomocowych Rządu. Bardzo dużo pracy i czasu poświęciliśmy na obsługę zadań dotyczących dystrybucji węgla, wypłaty dodatku węglowego, dodatku na inne rodzaje opału, czy dodatku osłonowego. Programy te dość mocno absorbowały naszą kadrę urzędniczą, ale daliśmy radę, bez większego uszczerbku dla realizacji innych zadań (…)
 
             Ponad 6 km nowych dróg, ścieżka rowerowa Pacółtowo-Tylice, hala targowa w Bratianie „Mój Rynek” – to tylko niektóre z inwestycji zrealizowanych w minionym roku.
Gośćmi gminnej gali byli marszałek województwa warmińsko- mazurskiego Gustaw Marek Brzezin wraz z przewodniczącą sejmiku wojewódzkiego panią Bernadetą Hordejuk. Zaproszenie przyjęli również Starosta Powiatu Nowomiejskiego Andrzej Ochlak, Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Józef Blank, wójtowie gmin Biskupca, Grodziczna i Rybna – Arkadiusz Dobek, Tomasz Szczepański, Tomasz Węgrzynowski, zastępca wójta Gminy Lubawa Adam Roznerski, radni powiatowi i gminni, przedstawiciele instytucji samorządowych szczebla wojewódzkiego i powiatowego. Obecni byli również sołtysi, dyrektorzy szkół, kierownicy referatów i jednostek organizacyjnych gminy Nowe Miasto Lubawskie a także przedstawiciele służb mundurowych oraz instytucji na co dzień współpracujących z gminą oraz stowarzyszeń.
 
            Podczas spotkania noworocznego wręczono „Laury Zasłużonych dla Dobra Wspólnego”. Tytuły przyznawane są grupom lub osobom indywidualnym, które wyróżniają się swoją działalnością na rzecz lokalnej społeczności. W tym roku statuetki przyznano dwóm Kołom Gospodyń Wiejskich - "Zgryźliwe Babki" z Gryźlin i "Kogel Mogel" z Jamielnika. Wyróżnienie odebrali także Barbara i Czesław Klonowscy z Gwiździn, którzy prowadzą lokalne muzeum "Kuźnię dziadka Jana" oraz Szkółka Piłkarska "Młode Lwy" z Mszanowa.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie

ul. Podleśna 1,
13 - 300 Mszanowo
Tel.: 56 472 63 00, Fax.: 56 472 63 05
e-mail: urzad[@]gminanml.pl
ESP: /urzad_gminy_nml/skrytka
NIP Gminy: 877-14-68-461
REGON Gminy: 871118922
 
GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW:
Poniedziałek - Wtorek:   7:30 - 16:00
Środa - Czwartek:    7:30 - 15:30
Piątek:   7:30 - 14:30