Aktualności

Młodzi Bohaterowie Bezpieczeństwa z ZS w Bratianie

          19-osobowa grupa uczniów z klasy 7 Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie znalazła się w gronie laureatów ogólnopolskiego  konkursu edukacyjnego Młodzi Bohaterowie Bezpieczeństwa. Konkurs prowadzony był  w ramach kampanii społecznej Bezpieczna Autostrada, organizowanym przez Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przy współpracy z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
 
         Uczniowie zbudowali  szkolną drużynę Młodych Bohaterów Bezpieczeństwa i z dużym zaangażowaniem zabrali się do realizacji zadania konkursowego, które śmiało można nazwać wyzwaniem edukacyjnym.  Zadanie polegało na opracowaniu  i przeprowadzeniu ciekawych, innowacyjnych i inspirujących  form nauczania koleżanek i kolegów z młodszych klas z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach oraz udzielania pierwszej pomocy.  Bratiańska Drużyna MBB przez miesiąc prowadziła zajęcia wśród  młodszych kolegów z klas I – IV w różnorodnej formie – były zagadki, łamigłówki, kolorowanki, gry, scenki tematyczne, pokazy i ćwiczenia  praktyczne, piosenki, wiersze, filmy edukacyjne, zabawy ruchowe, zajęcia w terenie itd.  Dużo by tu wymieniać! Działania edukacyjne podjęte w ramach konkursu należało przedstawić w formie filmu. W trakcie montażu okazało się, iż zmieszczenie wszystkich zorganizowanych działań  w wymaganej  długości materiału filmowego także było niezłym wyzwaniem.
 
         15 kwietnia b.r. zostały ogłoszone wyniki. Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich znalazł się w gronie laureatów! Warto zaznaczyć, że do konkursu przystąpiło 271 szkół z całej Polski! Tym bardziej jesteśmy dumni z sukcesu uczniów! Opiekunem Drużyny MBB była p. Dorota Lipska.
 
         Co się wiąże z tytułem laureata? Dość sporo atrakcji:
1. Nagroda dla Szkoły –  to punkt medyczny składający się z apteczki pierwszej pomocy połączonej z tablicą (PLEXI), na której umieszczona jest instrukcja pierwszej pomocy do zawieszenia w widocznym i ogólnodostępnym miejscu Szkoły. Wartość nagrody dla jednego laureata: 1500 zł.
2. Nagrody indywidualne dla uczniów wchodzących w skład zespołu projektowego danego laureata to vouchery do EMPIK na kwotę 100zł/osobę. Wartość nagrody: 100 zł /osobę.
3. Nagroda dla miejscowości, w której jest zlokalizowana Szkoła z tytułem laureata to zorganizowanie wydarzenia w ramach kampanii Bezpieczna Autostrada. Podczas wydarzenia (pikniku edukacyjnego) wskazane zostanie, że jest ono organizowane dzięki uzyskaniu tytułu laureata przez Szkołę. Wydarzenie będzie ogólnodostępne, w szczególności dla wszystkich mieszkańców miejscowości laureata. W przypadku uzyskania tytułu laureata przez Szkołę z miejscowości lub wsi o liczbie mieszkańców poniżej 20000 wydarzenie zostanie zorganizowane w najbliższym w mieście powiatowym o liczbie mieszkańców powyżej 20000. Wybór ten zostanie dokonany wraz z dyrekcją Szkoły, która uzyskała tytuł laureata (ustalenia są w trakcie realizacji). Informacja o zakresie tematycznym wydarzenia i jego formie znajduje się na stronie internetowej kampanii www.bezpiecznaautostrada.pl. Wartość nagrody: 60000 zł /wydarzenie.
4. Dla miejscowości , gdzie będzie realizowane wydarzenie  (ustalenia są w trakcie realizacji)  zostanie także przekazany AED (automatyczny defibrylator wewnętrzny) wraz z kasetą PLEXI umożliwiającą jego montaż. Miejsce montażu zostanie ustalone z władzami miasta i władzami zwycięskiej Szkoły na etapie realizacji. Wartość nagrody: 8000 zł / AED.
 
          Czekamy zatem na ustalenia, gdzie i kiedy odbędzie się edukacyjny piknik rodzinny promujący bezpieczeństwo na drodze z atrakcjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych! Już dziś wszystkich gorąco zapraszamy do udziału we wspólnej zabawie!
Bratiańska Drużyna MBB serdecznie dziękuje Sklepikowi Szkolnego „Jutrzenka” oraz Radzie Rodziców za wsparcie finansowe, zaś  Ośrodkowi  Szkolenia Kierowców ELKAR  za wsparcie merytoryczne podjętych działań.
Lista laureatów ogólnopolskiego  konkursu edukacyjnego Młodzi Bohaterowie Bezpieczeństwa wraz z filmami znajduje się na stronie https://bezpiecznaautostrada.pl/lista-zwyciezcow/.
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie

ul. Podleśna 1,
13 - 300 Mszanowo
Tel.: 56 472 63 00, Fax.: 56 472 63 05
e-mail: urzad[@]gminanml.pl
ESP: /urzad_gminy_nml/skrytka
NIP Gminy: 877-14-68-461
REGON Gminy: 871118922
 
GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW:
Poniedziałek: 7:30 - 17:00
Wtorek, Środa, Czwartek: 7:30 - 15:30
Piątek:   7:30 - 14:00