Aktualności

Delegacja z Harpstedt z wizytą w Gminie Nowe Miasto Lubawskie

  • 11-06-2019
  • Autor: Sabina Rezmer
  • drukuj
W dniach 02-06 czerwca Gmina Nowe Miasto Lubawskie gościła sześcioosobową delegację z niemieckiej gminy Harpstedt. Jest to malownicza gmina o charakterze rolniczym, jednak ze sporym udziałem przemysłu.
 
To oficjalna wizyta wójta Herwig Wöbse i pozostałych członków delegacji w naszej gminie. W ciągu kilku bardzo interesujących, a zarazem intensywnych dni spotkali się z radnymi, mogli zapoznać się z funkcjonowaniem urzędu i poszczególnych referatów, organizacją Ochotniczych Straży Pożarnych, Kół Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszeń. Odwiedzili również lokalnych przedsiębiorców, zaś mieszkańcy Lekart mogli pochwalić się rezultatami podejmowanych przez siebie inicjatyw społecznych.
 
W programie wizyty znalazły się m.in. spotkania z druhami OSP Chrośle i Jamielnik. Natomiast strażacy z Bratiana zaprezentowali swoje umiejętności podczas pokazu ratownictwa wodnego na Jeziorze Skarlińskim.
Nasi goście odwiedzili również  Lokalne Izby Tradycji znajdujące się w Szkole Podstawowej w Radomnie i w Bibliotece Gminnej w Jamielniku. Zbiory zgromadzone przez panie Urszulę Wachowiacz i Elżbietę Olsztę wywarły na nich niemałe wrażenie.
 
W Szkole Podstawowej w Jamielniku delegacja niemiecka mogła obejrzeć występy dzieci należących do grupy cyrkowej prowadzonej przez panią Grażynę Zagórską. W programie znalazły się m.in. jazda na monocyklu, akrobacje i taniec z szarfą. Wszystkie występy nagrodzone zostały gorącymi brawami.
 
Pomimo napiętego programu zwiedzania gminy, udało się również znaleźć czas na rozmowy z mieszkańcami, wymianę doświadczeń i informacji na temat podobieństw i różnic w życiu codziennym jednej jak i drugiej gminy.
 
Czerwcowa wizyta jest krokiem poczynionym przez wójtów – Tomasza Waruszewskiego i Herwig Wöbse – prowadzącym do podpisania umowy partnerskiej pomiędzy Gminą Nowe Miasto Lubawskie i Gminą Harpstedt.
Dziękujemy wszystkim, którzy tak serdecznie powitali naszych gości w swoich miejscowościach.
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

14Galeria zdjęć: Wizyta delegacji z Harpstedt

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie

ul. Podleśna 1,
13 - 300 Mszanowo
Tel.: 56 472 63 00, Fax.: 56 472 63 05
e-mail: urzad[@]gminanml.pl
ESP: /urzad_gminy_nml/skrytka
NIP Gminy: 877-14-68-461
REGON Gminy: 871118922
 
GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW:
Poniedziałek - Wtorek:   7:30 - 16:00
Środa - Czwartek:    7:30 - 15:30
Piątek:   7:30 - 14:30