Aktualności

Kolejne 300+ wypłacone

Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie już wypłacił kolejne środki z programu „Dobry Start” (300+). Do dnia 10.08.2018 r. wpłynęły 433 wnioski, z czego świadczenia trafiły już do ponad 300. rodzin.
czytaj dalej

Gwiździny. Planowana przerwa w dostawie wody

Zakład Usług Komunalnych w Mszanowie Sp. z o.o. informuje mieszkańców wsi Gwiździny, że w dniu 16 sierpnia br. w godzinach 10:00-11:30 nastąpi przerwa w dostawie wody, spowodowana  pracami na stacji wodociągowej.
 
Za utrudnienia przepraszamy!

Mszanowo. Utrudnienia w ruchu drogowym

Skanska jako generalny wykonawca inwestycji związanej z przebudową dróg gminnych w miejscowości Mszanowo informuje, że w dniach 16-17 sierpnia br., w związku z układaniem nawierzchni bitumicznych, nastąpią utrudnienia w ruchu oraz czasowe wyłączenie ulic: Podleśnej i Parkowej.
 
Za wszystkie utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Kiedyś gen. Waraksiewicz, a teraz my – pojedziemy jego trasą rowerami

Zabierz się z nami na rajd rowerowy śladami Ułana Waraksiewicza. Wszystko co potrzebne do podjęcia tej decyzji to: rower, chęci i pozytywne nastawienie!
 
Start planujemy w sobotę 25 sierpnia br. i pojedziemy następującą trasą: Jamielnik (godz. 10:00 spod biblioteki) - Gryźliny - Nawra - Nowe Miasto Lubawskie - Mszanowo - Bratian - Radomno - Jamielnik.
czytaj dalej

Apel LGD do przedstawicieli NGO

Lokalna Grupa Działania Ziemia Lubawska jest w trakcie tworzenia internetowej Bazy danych organizacji pozarządowych istniejących na terenie jej funkcjonowania. Będzie ona pomocnym narzędziem w podejmowaniu współpracy pomiędzy nimi samymi, jak również współpracy z jednostkami sektora finansów publicznych i ich podmiotami.
 
Baza będzie także nacelowana na aktywną i szeroko pojętą promocję zgłoszonych do niej organizacji.
czytaj dalej

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Uwaga! Prognozuje się dzisiaj wystąpienie burz z opadami deszczu do 40 mm oraz porywami wiatru do 85 km/h. Lokalnie opady gradu.
 
 
 
 

Załączniki

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

W najbliższych dniach prognozowane są upały!
 
 
 
 
 

Załączniki

Gmina wybuduje kolejny odcinek ścieżki rowerowej

Pierwszym etapem była budowa ścieżki pieszo-rowerowej w granicach Bratiana, drugim - obecnie realizowanym - ścieżki rowerowej od Bratiana do Radomna. Trzecim etapem, który  Gmina wykona w przyszłym roku, będzie wydłużenie jej o obręb Radomna, a na ten cel pozyskała już dotację.
czytaj dalej

Kolejny oświatowy projekt dostarczy wiedzy z cyfryzacji

Gmina Nowe Miasto Lubawskie rozpoczyna kolejny oświatowy projekt, nastawiony na innowacje i nowoczesne technologie – podobny do tego z ubiegłego roku. Samorząd otrzymał na ten cel bardzo dużą kwotę dofinansowania, bo przeszło 1,2 mln zł. Całkowita wartość przedsięwzięcia to ponad 1,3 mln zł. Dnia 31 lipca Wójt Gminy wraz ze Skarbnikiem złożyli podpisy na umowie, podczas uroczystego spotkania Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego z beneficjentami konkursów RPO.
czytaj dalej

Poszukiwany Inspektor - Koordynator Projektu oświatowego

Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze:
 
INSPEKTOR - KOORDYNATOR PROJEKTU pn.: Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów w Gminie Nowe Miasto Lubawskie, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach działania RPWM.02.00.00 Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów, poddziałania RPWM.02.02.01 Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów-projekty konkursowe
 
Szczegółowe informacje w >>Biuletynie Informacji Publicznej<< lub telefonicznie: 56 47 26 337