Aktualności

Zapraszamy na XVI Bieg Tylicki

26 maja zapraszamy wszystkich miłośników biegania do Tylic. W tym dniu odbędzie się już XVI edycja Otwartego Amatorskiego Biegu Tylickiego. Do wyboru jest aż pięć długości tras. Dla najleszych przewidziano puchary i medale, natomiast wszyscy startujący w zawodach, którzy pokonają wybrany dystans wezmą udział w losowaniu nagród rzeczowych oraz we wspólnym ognisku.
Organizatorami biegu są: Społeczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Tylicach oraz Gminne Zrzeszenie LZS Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie.
 
czytaj dalej

Dni Rodziny w Gminie Nowe Miasto Lubawskie - Aktualizacja

Przed nami już XXI edycja Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny, których tegorocznym hasłem przewodnim jest: „Małżeństwo – dobre relacje – silna rodzina”.
            W celu pielęgnowania relacji rodzinnych i spędzenia miłego popołudnia zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w Gminnych Dniach Rodziny. W obchody oprócz Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie i Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie włączą się także rady sołeckie, szkoły, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia oraz ochotnicze straże pożarne. Planowane liczne atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
            Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu Dni Rodziny na terenie Gminy Nowe Miasto Lubawskie znajdują się na załączonym plakacie. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy.
czytaj dalej

Charytatywny Turniej Piłki Nożnej dla Firm i Klubów Sportowych

LGD Ziemia Lubawska wraz z partnerami - Fundacją im. Działyńskich oraz Nowomiejskim Stowarzyszeniem Wspomagania Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Błękitna Mila", organizują Charytatywny Turniej Piłki NOżnej dla Firm i Klubów Sportowych na rzecz pokrycia kosztów sportowych wakacji dla dzieci z Domu Dziecka w Pacółtowie. Turniej odbędzie się 8 czerwca 2019 r.  o godzinie 15.00 na Orliku w Bratianie. Minimalne wpisowe to 500 zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 31.05.2019 r.
 
 
 
 
czytaj dalej

Kolonie letnie nad morzem w Jastrzębiej Górze

Warmińsko-Mazurski Związek Rolników, Kółek Rolniczych i Organizacji Rolniczych w Olsztynie informuje o organizacji koloni letnich dla dzieci rolników w wieku 8-16 lat nad morzem w miejscowości Jastrzębia Góra.
 
czytaj dalej

Dni Rodziny w Gminie Nowe Miasto Lubawskie

Przed nami już XXI edycja Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny, których tegorocznym hasłem przewodnim jest: „Małżeństwo – dobre relacje – silna rodzina”.
            W celu pielęgnowania relacji rodzinnych i spędzenia miłego popołudnia zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w Gminnych Dniach Rodziny. W obchody oprócz Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie i Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie włączą się także rady sołeckie, szkoły, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia oraz ochotnicze straże pożarne. Planowane liczne atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
            Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu Dni Rodziny na terenie Gminy Nowe Miasto Lubawskie znajdują się na załączonym plakacie. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy.
czytaj dalej

"Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"- zawodniczki z Tylic wicemistrzyniami województwa!

Finał wojewódzki największego piłkarskiego turnieju
w Polsce i w Europie za nami!
 
W dniach 15-16 kwietnia 2019 r. na stadionie miejskim w Iławie rozegrany został finał wojewódzki XIX edycji największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Polsce i w Europie
„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.
Podczas pierwszego dnia rywalizowano w kategoriach U-8 i U-10 dziewcząt i chłopców. Nasz powiat reprezentowali zawodnicy SSP Tylice w kategorii U-8 i SP Bratian w kategorii U-10 oraz zawodniczki SSP Tylice w kategoriach U-8 i U-10.
Drugi dzień finałów to kategorie U-12 dziewcząt i chłopców. Naszymi mistrzami powiatowymi i zarazem reprezentantami podczas zmagań wojewódzkich w tych kategoriach były zawodniczki SSP Tylice i zawodnicy SP 1 Nowe Miasto Lubawskie.
 
SSP Tylice dziewczęta wicemistrzyniami województwa
w kategoriach U-10 i U-12
 
Zawodniczki SSP Tylice U-12 z rocznika 2007 od pięciu lat są niepokonane w gminie i w powiecie, z dumą reprezentują nas na arenie wojewódzkiej. Swoją przygodę w turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” rozpoczęły w 2015 roku kiedy to w kategorii U-8 zajęły II miejsce w województwie warmińsko-mazurskim, w 2016 roku zagrały w kategorii U-10 i ponownie zdobyły II miejsce. Rok 2017 był najbardziej udanym w ich dotychczasowej przygodzie w turnieju, jako pierwsze w historii powiatu nowomiejskiego wygrały finał wojewódzki (kategoria U-10) i pojechały reprezentować województwo w finale ogólnopolskim, w którym zajęły XIII miejsce w kraju. W ubiegłym roku w najstarszej kategorii U-12 zajęły IV miejsce w województwie. Wszyscy sympatycy liczyli również na wysokie miejsce i w tym roku.
Zawodniczki trenera Jarosława Roszkowskiego w fazie grupowej wygrały swoje dwa spotkania z LUKS Karol Kraszewo 13:0 oraz SP Tolkmicko 10:0 i zajęły pierwsze miejsce w grupie H. W ćwierćfinale wygrały z SP Kozłowo 3:2, zaś w półfinale pokonały UKS Perły Olsztynek 3:0. W finale dziewczęta z Tylic przegrały ze Stomilem Olsztyn 4:0
SSP Tylice U-12 dziewczęta zostały wicemistrzyniami województwa, a Wiktoria Lendzion z dorobkiem 19 bramek została królową strzelczyń turnieju (po raz czwarty w ostatnich pięciu latach).
SSP Tylice U-12 dziewczęta wystąpiły w składzie: Wiktoria Lendzion, Dominika Lange, Kornelia Lipińska, Olga Gruźlewska, Agata Osmańska, Amelia Nadolska, Natalia Urbańska, Marcelina Ługiewicz, Martyna Zandarska. Trener: Jarosław Roszkowski  
 
W kategorii U-10 dziewcząt piłkarki trenera Jarosława Roszkowskiego trafiły do bardzo silnej grupy. W grupie F wygrały wszystkie swoje trzy mecze: z SP Samborowem 3:1, z drużyną Orły Piątki Olsztyn 2:1 oraz z SP 19 Elbląg 8:0 i z pierwszego miejsca awansowały do półfinału turnieju. W półfinale zwyciężyły z SP Uzdowo 2:0 i awansowały do wielkiego finału. W finale musiały uznać wyższość piłkarek Diamond Pisz, z którymi przegrały 3:0 
SSP Tylice U-10 dziewczęta zostały wicemistrzyniami województwa, a Aleksandra Gosik została wybrana najlepszą zawodniczką finału wojewódzkiego, ponadto została wicekrólową strzelczyń zdobywając 11 bramek.
SSP Tylice U-10 dziewczęta wystąpiły w składzie: Lena Truszczyńska, Maria Makowska, Nicola Skonieczka, Wiktoria Barbarska, Daria Golder, Amelia Kruszczyńska, Nicol Jaskulska, Aleksandra Gosik. Trener: Jarosław Roszkowski
 
W kategorii dziewcząt do lat 8 zawodniczki SSP Tylice prowadzone przez trenera Jarosława Roszkowskiego w grupie K wygrały z SP Miłki 1:0 i przegrały mecz z SP Uzdowo 1:0. Dziewczęta zajęły drugie miejsce w grupie i awansowały do półfinału turnieju. W półfinale po bezbramkowym remisie z drużyną Skrzaty Pisz, przegrały w rzutach karnych 2:0, jak się później okazało ze zwycięzcą turnieju. W meczu o 3 miejsce przegrały ponownie z SP Uzdowo 3:0 Wyróżnienie w turnieju w postaci zielonej kartki fair play otrzymała Paulina Raszkowska. SSP Tylice U-8 dziewczęta w swoim debiucie zajęły IV miejsce w województwie.
 
Kategoria U-8 chłopcy to również zawodnicy z Tylic, trenerem młodych tyliczan była Ewelina Leśniewska. Chłopcy zagrali w grupie G, gdzie zremisowali z UKS 2 Nidzica i ponieśli dwie porażki z AP Marcin Kuś Olsztyn i z Minisoccer Mrągowo, zakończyli turniej w fazie grupowej.
W turnieju SSP Tylice U-8 chłopcy sklasyfikowani zostali na XIV miejscu.
 
SP Bratian U-10 chłopcy prowadzeni przez trenera Tomasza Harfeldera w grupie C wygrali mecz z SP 5 Braniewo oraz ponieśli dwie porażki z GKS Stawiguda i z drużyną SP 3 Elbląg, zakończyli turniej w fazie grupowej. W klasyfikacji końcowej turnieju SP Bratian U-10 chłopcy zajęli IX miejsce.
 
W kategorii U-12 chłopców zawodnicy SP 1 Nowe Miasto Lubawskie wraz z trenerem Arturem Marcfeldem zagrali w grupie A, wygrali mecz z SP 6 Braniewo i ponieśli dwie porażki z SP 3 Elbląg i z SP Barczewo, zakończyli turniej w fazie grupowej. Zawodnicy SP 1 Nowe Miasto Lubawskie U-12 chłopcy zostali sklasyfikowani na 12 miejscu w turnieju.
     
Klasyfikacja końcowa finału wojewódzkiego drużyn z powiatu nowomiejskiego:
II miejsce – SSP Tylice U-12 dziewczęta
II miejsce – SSP Tylice U-10 dziewczęta
IV miejsce – SSP Tylice U-8 dziewczęta
IX miejsce – SP Bratian U-10 chłopcy
XII miejsce – SP 1 Nowe Miasto Lubawskie U-12 chłopcy
XIV miejsce – SSP Tylice U-8 chłopcy
 
 
 
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7Galeria zdjęć: Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku 2019

Spotkanie informacyjne w sprawie programu "Czyste powietrze"

Program rządowy „Czyste powietrze” ma na celu poprawę jakości powietrza w Polsce poprzez zastosowanie ekologicznych źródeł ciepła w polskich domach oraz wysoką efektywność energetyczną budynków jednorodzinnych.
 
 
Fundacja GlobalECO zaprasza na spotkanie informacyjne:
Jak najłatwiej skorzystać z programu
CZYSTE POWIETRZE? Dotacje do 90% na:
- MONTAŻ NOWYCH i WYMIANĘ STARYCH URZĄDZEŃ GRZEWCZYCH oraz INSTALACJI C.O. i C.W.U.
- TERMOMODERNIZACJĘ BUDYNKÓW JEDNORODZINNYCH
- INSTALACJE OZE*
Możesz uzyskać DOFINANSOWANIE inwestycji oraz PREFERENCYJNY KREDYT 2,5% rocznie, na sfinansowanie wkładu własnego /kredyt nie jest obowiązkowy/.
Większość inwestycji możesz wykonać bez udziału środków własnych!
* instalacje OZE (fotowoltaika, kolektory słoneczne) - tylko kredyt i ulga podatkowa.
Czwartek, 23 maja 2019r., g.19.00
Sala Wiejska w Jamielniku  
 
 
czytaj dalej

Można już składać prace na III Gminny Konkurs Tematyczny pn. „Małżeństwo – dobre relacje – silna rodzina”

W ramach XXI Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny, które przebiegają pod hasłem: „Małżeństwo – dobre relacje – silna rodzina” Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej Gminy Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie ogłasza nabór prac do III Gminnego Konkursu Tematycznego pn. „Małżeństwo – dobre relacje – silna rodzina”. W ubiegłym roku odbyła się druga edycja Gminnego Konkursu Tematycznego, a teraz czas na jego kontynuację.
Dzieci oddziałów przedszkolnych; uczniowie szkół: podstawowych, gimnazjalnych i średnich; studenci; osoby dorosłe i seniorzy – mamy dla Was atrakcyjne nagrody i dyplomy pamiątkowe!
Uczestnicy mogą przygotować prace: plastyczne (format A3), graficzne (format A4) na temat: „Dobre relacje w mojej rodzinie” lub literackie (listy, wspomnienia i świadectwa, wiersze i inne; max. 5 stron maszynopisu) na temat: „Kochające się małżeństwo – szczęśliwa rodzina”.
 
Termin składnia prac to 7 maja – 24 maja 2019 roku. Należy je pozostawiać bezpośrednio w siedzibie Urzędu Gminy w Punkcie Obsługi Mieszkańca lub przesyłać pocztą tradycyjną wraz z załącznikami (maksymalnie 3 prace, wykonane w różnych w/w technikach).
Wyniki opublikowane zostaną 31 maja 2019 roku na stronie internetowej Gminy. Nagrodzenie laureatów nastąpi 8 czerwca 2019 roku podczas Pikniku Rodzinnego w Pacółtowie, organizowanego w ramach  XXI Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny. Wydarzenie zostanie uświetnione prezentacją prac konkursowych.
Dla zwycięzców przewidziane są nagrody rzeczowe. Dodatkowo wszystkie prace, które spełnią warunki regulaminów XVI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Grafiki Komputerowej „Dobre relacje w mojej rodzinie” oraz XV Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Kochające się małżeństwo – szczęśliwa rodzina”, dostępnych na stronie internetowej www.olsztynski.civitaschristiana.pl, przekazane zostaną na etap wojewódzki.
Każdego, kto obdarowany jest talentem oraz chce spróbować swoich sił w wybranych dziedzinach, serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!   Szczegółowe informacje dostępne są w REGULAMINIE, a do prac należy dołączyć:
 

- w przypadku konkursu plastycznego i grafiki komputerowej – „zgłoszenie nr 1 – konkurs plastyczny i grafiki komputerowej”,

- w przypadku konkursu literackiego - „zgłoszenie nr 2 – konkurs literacki”.

czytaj dalej

XII Gminny Konkurs Karaoke w Szkole Podstawowej w Skarlinie

 
W Szkole Podstawowej w Skarlinie odbył się XII Gminny Konkurs Karaoke. Imprezie patronowała “Gazeta Nowomiejska”, a jej koordynatorką jest od początku Grażyna Jonowska, nauczycielka skarlińskiej szkoły. 
 
Do muzycznych zmagań zaproszono uczniów wszystkich szkół gminy Nowe Miasto Lubawskie. Z zaproszenia skorzystali przedstawiciele czterech szkół - w Radomnie, Gwiździnach, Tylicach i gospodarze ze Skarlina. Każdy wykonawca śpiewał wybrany wcześniej utwór. Można było posłuchać m.in. piosenek Danuty Rinn, Czesława Niemena, Zbigniewa Wodeckiego, Eleni, Ani Wyszkoni czy zespołów Video,Ottawan i 2+1. Młodych muzyków oceniało jury w składzie: Roman Lewicki - dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku oraz Zbigniew Kremski - komendant Hufca ZHP Nowe Miasto i Stanisław R. Ulatowski - redaktor naczelny “Gazety Nowomiejskiej”.
 
Wygrał Dawid Kozłowski ze szkoły w Skarlinie, który zaśpiewał utwór “Soft” Ani Wyszkoni i zespołu Video. Drugie miejsce zajęła Laura Lendzion ze szkoły w Radomnie, a trzecie Klaudia Kendziorska, również ze szkoły w Skarlinie. Swoją nagrodę tej uczennicy przyznał też Adrian Ziółkowski, dyrektor skarlińskiej placówki oświatowej. Elżbieta Zalewska, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskiech w Skarlinie swoją nagrodę wręczyła wspomnianemu wyżej Dawidowi Kozłowskiemu. Nagroda “Gazety Nowomiejskiej” trafiła zaś do Nikodema Dąbrowskiego, ucznia szkoły w Tylicach. W konkursie publiczności wygrała Ewa Kopańska ze Szkoły Podstawowej w Skarlinie.
Atrakcyjne nagrody w konkursie ufundowali: Gmina Nowe Miasto Lubawskie, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Skarlinie i Firma Media – Med z Nowego Miasta.
Gościem skarlińskiej imprezy była Julia Gurzyńska z Kurzętnika. Harcerka zaśpiewała kilka utworów, do których akompaniowała sobie na gitarze.
 
Grażyna Jonowska, pomysłodawczyni i koordynatorka konkursu dziękuje sponsorom nagród za pomoc w organizacji imprezy.
 
 
 
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

11Galeria zdjęć: Konkurs Karaoke w Skarlinie

Bezpłatne kursy językowe oraz komputerowe dla mieszkańców województwa Warmińsko-Mazurskiego

LGD Ziemia Lubawska informuje o możliwości uczestnictwa w bezpłatnych certyfikowanych kursach językowych oraz komputerowych. Kursy przeznaczone są dla mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. Udział w nich brać mogą zarówno osoby pracujące, bezrobotne, jak i bierne zawodowo, z wykształceniem maksymalnie średnim. Wyjątkiem są osoby w wieku 50+, w przypadku których wykształcenie wyższe nie jest przeszkodą. Udział w kursach mogą brać osoby od 25 do 73 roku życia.
Karty zgłoszeniowe możliwe są do wypełnienia:
- w Biurze LGD Ziemia Lubawska - Wielkie Bałówki 14, 13-306 Kurzętnik od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00,
- w Biurze terenowym LGD Ziemia Lubawska - ul. Sienkiewicza 2, 13-306 Kurzętnik w poniedziałki i wtorki w godzinach 7:00-10:30.
 
W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt z pracownikiem prowadzącym
rekrutację - Panią Joanną Cabaj pod numerem 514 154 474.
 
Biuro Lokalnej Grupy Działania Ziemia Lubawska
Wielkie Bałówki 14, 13-306 Kurzętnik
tel. 514 154 474
biuro@lgdziemialubawska.pl
czytaj dalej