Komunikaty

Możliwe przymrozki

W środę 26 kwietnia i czwartek 27 kwietnia prognozuje się wystąpienie przymrozków:
Przymrozki/1 (wszystkie powiaty)
W okresie wiosennej wegetacji roślin spadek temperatury powietrza poniżej 0°C lub spadek temperatury przy gruncie poniżej -1°C., które mogą potrwać do 1 maja 2023 r.
 
Komunikaty w załączeniu.
 
czytaj dalej

Ogłoszenie o naborze wniosków na dotację na prace konserwatorskie zabytków

OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW O UDZIELENIE DOTACJI NA PRACE KONSERWATORSKIE, RESTAURATORSKIE LUB ROBOTY BUDOWLANE PRZY ZABYTKACH
 
Działając na podstawie uchwały nr LI/359/2014 Rady Gminy Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie z dnia 29 października 2014r. w sprawie określania zasad udzielania dotacji na sfinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz Zarządzenia nr 92/2023 Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie z dnia 21 kwietnia 2023r. w sprawie udzielania dotacji celowej na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków (treść uchwały stanowi załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia).
 
 
czytaj dalej

Kwalifikacja wojskowa

       Zgodnie z OBWIESZCZENIEM WOJEWODY WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO z dnia 29 marca 2023 r. o przeprowadzeniu kwalifikacji wojskowej w 2023 r. informujemy, że Powiatowa Komisja Lekarska przeprowadzi kwalifikację wojskową w dniach 16-30 maja 2023 r. w budynku Zespołu Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim przy ul. 3 Maja 24.
Kwalifikacja obejmuje mieszkańców gmin: Biskupiec, Grodziczno, Kurzętnik, miasta i gminy Nowe Miasto Lubawskie.
 
Obwieszczenie Wojewody-Warmińsko Mazurskiego w załączeniu.
 
czytaj dalej

W weekend możliwe pprzymrozki

W dniach 1-3.04.2023 r. prognozuje się wystąpienie spadku temperatury powietrza poniżej 0°C lub spadek temperatury przy gruncie poniżej -1°C  powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników.
 
Komunikat w załączeniu.
czytaj dalej

Ogłoszenie o przetargu oraz wykaz nieruchomości do oddania w dzierżawę

 
OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY NOWE MIASTO LUBAWSKIE z dnia 13 marca 2023 r.
 
OGŁASZENIE WÓJTA GMINY NOWE MIASTO LUBAWSKIE O I PRZETARGU USTNYM NIEOGRANICZONYM NA SPRZEDAŻ WYSZCZEGÓLNIONEJ NIERUCHOMOŚCI:
 
Informacje na stronie http://www.bip.gminanml.pl
 
czytaj dalej

Uwaga na marznące opady

W dniach 10-11.03.2023 r. (piątek/sobota) prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, trwających nie dłużej niż 12 godzin i powodujących gołoledź.
 
Komunikat w załączeniu.
czytaj dalej

STOP blokowaniu sygnału - kampania edukacyjna

Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji rozpoczęła kampanię pn. „STOP blokowaniu sygnału”.

Celem akcji jest informowanie o negatywnych skutkach używania nielegalnych wzmacniaczy sygnału oraz ich wpływie na powszechny dostęp do łączności. Stabilne połączenie internetowe wpływa na wszystkie dziedziny współczesnego życia: przemysł, zdrowie, zużycie energii czy nawet e-administrację – należy jednak pamiętać, że warunkiem powszechnego stosowania nowych rozwiązań jest stabilność połączeń. Rosnąca skala wykorzystania nielegalnych wzmacniaczy sygnału, szczególnie w regionach już zagrożonych wykluczeniem cyfrowym, może opóźniać transformację regionów ku gospodarce cyfrowej.

Nielegalnie instalowane wzmacniacze sygnału komórkowego, powodują bardzo poważne problemy z funkcjonowaniem sieci, pogarszając jakość rozmów, a czasem wręcz prowadząc do całkowitego zaniku sygnału. W skrajnych przypadkach, nieautoryzowana instalacja wzmacniacza zasięgu komórkowego, może uniemożliwić szybkie wezwanie pomocy przez osoby przebywające w zasięgu generowanych przez urządzenie zakłóceń. Ponadto, problem z zasięgiem, oznacza nie tylko brak możliwości wykonywania i odbierania połączeń, czy problem z wysyłką SMSów, ale generuje również duże ograniczenia w dostępie do Internetu – co z kolei może wiązać się z problemami w wykonywaniu pracy zdalnej, dostępie do informacji i rozrywki.

W świetle prawa, samodzielna instalacja repeaterów jest przestępstwem obarczonym karą grzywny do 1000 zł, a w skrajnych przypadkach, nawet karą ograniczenia lub pozbawienia wolności.

 
 
(zdj. główne poglądowe - Pixabay)
 
czytaj dalej

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY NOWE MIASTO LUBAWSKIE z dnia 20 lutego 2023 r. w sprawie sporządzenia wykazu nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży.

Ogłoszenie dotyczy dwóch nieruchomości położonych w obrębie geodezyjnym Gwiździny i Gryźliny:
 
1. Działka nr 198/1 obręb geodezyjny Gryźliny;
2. Działka nr 21 i 58/7 obręb geodezyjny Gwiździny;
 
Pełna treść ogłoszenia na stronie BIP.
czytaj dalej

Ostrzeżenie - silny wiatr

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych na najbliższe dn
 
Od piątku 17 lutego do poniedziałku 20 lutego prognozuje się wystaienie silnego wiatru w porywach osiągającego prędkość od 70-110 km/h. W sobotę prognozowane są także intensywne opady deszczu.
 
Komunikat w załączeniu.
czytaj dalej

Informacja o rekrutacji na rok szkolny 2023/2024

Terminy postępowania rekrutacyjnego oraz kryteria, wg których odbędzie się rekrutacja do przedszkola, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz  innych form wychowania przedszkolnego oraz do klasy pierwszej szkoły podstawowej dostępne są na stronie BIP: Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024
 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 33