Komunikaty

Boiska sportowe otwarte dla klubów i grup zorganizowanych zgłoszonych do oficjalnych rozgrywek

Od 5 maja 2020 r. z boisk sportowych na terenie gminy Nowe Miasto Lubawskie mogą korzystać kluby oraz grupy zorganizowane, zgłoszone do oficjalnych rozgrywek. Na boisku może przebywać w tym samym czasie nie więcej niż 6 osób i trener oraz obsługa obiektu. Za korzystanie z obiektu oraz zachowanie wszelkich środków ostrożności odpowiadają ich administratorzy.
 
W dalszym ciągu zamknięte pozostają świetlice wiejskie i place zabaw.
 
 
czytaj dalej

Przedszkola i żłobki w Gminie NML pozostają zamknięte - komunikat Wójta Gminy

Decyzją Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie przedszkola, oddziały przedszkolne oraz inne formy wychowania przedszkolnego prowadzone przez Gminę Nowe Miasto Lubawskie pozostają zamknięte do 24.05.2020 r.
 
 
czytaj dalej

Przerwa w dostawie wody w Bratianie

Zakład Usług Komunalnych w Mszanowie informuje mieszkańców ul.Olsztyńskiej nr 12-24 oraz 61 w Bratianie, że 05.05.2020r w godz.8:00-12:00 nastąpi przerwa w dostawie wody.
 
 
czytaj dalej

Nie podrzucaj worków ze śmieciami do koszy ulicznych!

 
         Od początku roku nasilił się proceder podrzucania odpadów do ulicznych koszy, zwłaszcza usytuowanych przy przystankach autobusowych. Problem ten dotyczy kilku miejscowości naszej gminy (m.in. Bratian, Gwiździny, Pacółtowo). Odpady podrzucane są prawdopodobnie przez mieszkańców, którzy nie dopełnili obowiązku złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
 
       Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie informuje, iż do koszy ulicznych nie wolno wrzucać odpadów pochodzących z gospodarstw domowych, sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych oraz innych nieruchomości, na których powstają odpady.  Posegregowane odpady komunalne należy oddawać według harmonogramów wywozów (dostępnych na stronie www.gminanml.pl w zakładce Mieszkaniec) lub w aplikacji Eco Harmonogram.
 
        Pojemniki uliczne są na bieżąco opróżniane przez pracowników gminy, jednak i oni stają się bezradni w walce z bezmyślnością ludzi. Zamienianie ulic naszej gminy w jedno wielkie śmietnisko na pewno nie poprawi jej wizerunku, a co więcej, niszczy wszystkie wysiłki, które są czynione na rzecz utrzymania czystości i podkreślenia jej walorów estetycznych. Ponadto wypełnione po brzegi kosze są także problemem dla przechodniów, którzy chcieliby skorzystać z nich zgodnie z przeznaczeniem. Tymczasem nie mają po prostu gdzie wepchnąć opakowania po zjedzonych chipsach, butelki po wypitym napoju czy nawet małego papierka po cukierku.
 
           W celu zatrzymania procederu podrzucania śmieci a także weryfikacji, czy wszyscy mieszkańcy i podmioty gospodarcze na terenie gminy Nowe Miasto Lubawskie mają złożone deklaracje na wywóz odpadów, Związek Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko”  będzie prowadzić kontrole. Władze gminy natomiast nie wykluczają posłużenia się mobilną kamerą, w celu ustalenia winnych podrzucania odpadów niezgodnie z regulaminem (https://prawomiejscowe.pl/UrzadGminyNoweMiastoLubawskie/document/611511/Uchwa%C5%82a-XVI_125_2020).
Za proceder ten kodeks wykroczeń przewiduje karę grzywny. Grzywną zostaną również ukarani ci mieszkańcy, którzy wbrew obowiązkowi nie złożyli deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
 
 
czytaj dalej

Przerwa w dostawie wody w Gwiździnach

ZUK w Mszanowie informuje, iż 28.04.2020 r. nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Gwiździny.
 
czytaj dalej

Przerwa w dostawie wody w Pacółtowie i Tylicach

Boiska sportowe i inne obiekty zamknięte do odwołania

Zarządzenie Wójta Gminy w sprawie zamknięcia boisk sportowych i innych obiektów na terenie Gminy Nowe Miasto Lubawskie
 
 
czytaj dalej

Pomoc psychologiczna - infolinia

Szanowni Państwo,

Informujemy,  iż w związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną, Polskie Towarzystwo Psychologiczne uruchomiło pomoc psychologiczną, którą można uzyskać pod nr tel.: 730 822 320. - INFOLINIA BĘDZIE CZYNNA CODZIENNIE  OD GODZ 09.00 - 21.00.
czytaj dalej

Zarządzenie Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie

Zarządzenie Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie w sprawie utworzenia wprowadzenia ograniczenia realizacji zadań przez Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie:
 
czytaj dalej

Wypłata świadczeń rodzinnych

Oddział Banku Spółdzielczego w Mszanowie zamknięty do odwołania
 
Od dnia 17.03.2020 r. zamknięty zostaje do odwołania Oddział Banku Spółdzielczego w Mszanowie. Osoby, które otrzymują w Kasie Banku Spółdzielczego: świadczenia rodzinne, świadczenia wychowawcze (500+), świadczenia alimentacyjne oraz zasiłki z pomocy społecznej będą mogły je odebrać 26.03.2020 r. w Oddziale Banku Spółdzielczego w Nowym Mieście Lubawskim, ul. Jagiellońska 55.
czytaj dalej
1 ... 4 5 6 7 8 ... 15