Komunikaty

Nowe stawki za odbiór śmierci

Od 1.01.2024 r. zmianie ulega wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i wynosi ona 29 zł/os. miesięcznie. Płatności należy dokonywać do dnia 15-go każdego miesiąca, którego opłata dotyczy.
W załączeniu plakat informacyjny.
 
Harmonogram odbioru odpadów dostępny pod linkami:
 
Zachęcamy także mieszkańców Gminy Nowe Miasto Lubawskie do zainstalowania na swoich telefonach aplikacji "Kiedy śmieci", która podobnie jak nasza poprzednia aplikacja, będzie przypominała o terminie odbioru odpadów z posesji. Oczywiście aplikacja jest bezpłatna.
 
 
czytaj dalej

Bratian - przerwa w dostawie wody

Zakład Usług Komunalnych w Mszanowie Sp. z o.o. informuje mieszkańców miejscowości Bratian, że dnia 28.12.2023 roku nastąpi przerwa w dostawie wody w godzinach 8:00 – 14:00 z powodu rozbudowy sieci wodociągowej. Za utrudnienia przepraszamy.
 
Komunikat w załączeniu.

Załączniki

Święta z silnym wiatrem i gołoledzią

W okresie świątecznym prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o prędkości 70-85 km/h oraz marznących opadó deszczu powodujących gołoledź.
 
Pełen komunikat w załączeniu.
 
czytaj dalej

Jamielnik - przerwa w dostawie wody

Zakład Usług Komunalnych w Mszanowie Sp. z o.o. informuje mieszkańców miejscowości Jamielnik, że dnia 12.12.2023 roku nastąpi przerwa w dostawie wody w godzinach 8:00 – 14:00 z powodu przebudowy sieci wodociągowej. Za utrudnienia przepraszamy.
 
Komunikat w załączeniu.
 
 
czytaj dalej

Ostrzeżenie meteorologiczne

Dnia 23.11.2023 do godziny 12:00 prognozuje się występowanie marznących opadów deszczu ze śniegiem i deszczu powodujących gołoledź i oblodzenia. Do godziny 21:00 prognozuje się występowanie silnego wiatru wiejącego ze średnią prędkością od 35 do 60 km/h, w porywach osiągającego prędkość od 70 do 90 km/h.
 
Komunikaty w załączniku

Załączniki

Opady marznące - ostrzeżenie

Od najbliższej środy 22.11.2023 r. do piątkowego poranka 24.11.2023 r. przewiduje się wystąpienie marznących opadów powodujących gołoledź oraz silnego wiatru, którego porywy mogą osiągnąć prędkość do 85 km/h.
 
Komunikat w załączeniu.
czytaj dalej

Lekarty - przerwa w dostawie wody

Zakład Usług Komunalnych w Mszanowie Sp. z o.o informuje, że w dniu 16.11.2023 r. w godz. 9:00-14:00 nastąpi przerwa w dostawie wody spowodowana przebudową sieci wodociągowej. Za utrudnienia przepraszamy.
 
Komunikat w załączeniu.
czytaj dalej

Ważna informacja dla potencjalnych beneficjentów programu Czyste Powietrze

Gmina Nowe Miasto Lubawskie, w związku z otrzymaną wiadomością z WFOŚiGW w Olsztynie, przekazuje potencjalnym beneficjentom programu „Czyste powietrze” informacje, aby uwrażliwić ich na nieuczciwych wykonawców. Mamy nadzieję, że poniższy komunikat pozwoli Beneficjentowi przejść przez proces: składania wniosku, inwestycyjny i rozliczenia w sposób bezpieczny i satysfakcjonujący. Jednocześnie informujemy, iż Beneficjent dokonuje wyboru wykonawcy/ów realizujących usługi, dostawy, roboty budowlane w ramach przedsięwzięcia na własne ryzyko. Dlatego ważne jest, aby decyzje o zawarciu umowy były podejmowane przez Wnioskodawcę bez nacisków i bez pośpiechu, z możliwością przemyślenia i konsultacji wyboru w najbliższym środowisku społecznym. Zachęcamy do weryfikacji firmy jeszcze przed podpisaniem umowy.
 
Zachęcamy do przeczytania materiału dotyczącego tego tematu w linku: https://klimat.rp.pl/smog/art39322481-czyste-powietrze-uwaga-na-naciagaczy-na-drogie-pompy-ciepla
 
W załącznikach plakat informacyjny oraz animacja.
czytaj dalej

Ogłoszenia o przetargach

WÓJT GMINY NOWE MIASTO LUBAWSKIE OGŁASZA  PRZETARG USTNY NIEOGRANICZONY NA SPRZEDAŻ NIŻEJ WYSZCZEGÓLNIONYCH NIERUCHOMOŚCI:
przejdź do linków poniżej:
czytaj dalej

Silny wiat

Od godz. 07:30 dnia 20.10.2023 (piątek) do godz. 07:30 dnia 21.10.2023 (sobota) silny wiatr o średniej prędkości do 70 km/h lub porywy wiatru o prędkości do 85 km/h.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 37