Komunikaty

Przerwa w dostawie wody w Bratianie

Zakład Usług Komunalnych w Mszanowie informuje mieszkańców ul.Olsztyńskiej nr 12-24 oraz 61 w Bratianie, że 05.05.2020r w godz.8:00-12:00 nastąpi przerwa w dostawie wody.
 
 
czytaj dalej

Nie podrzucaj worków ze śmieciami do koszy ulicznych!

 
         Od początku roku nasilił się proceder podrzucania odpadów do ulicznych koszy, zwłaszcza usytuowanych przy przystankach autobusowych. Problem ten dotyczy kilku miejscowości naszej gminy (m.in. Bratian, Gwiździny, Pacółtowo). Odpady podrzucane są prawdopodobnie przez mieszkańców, którzy nie dopełnili obowiązku złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
 
       Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie informuje, iż do koszy ulicznych nie wolno wrzucać odpadów pochodzących z gospodarstw domowych, sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych oraz innych nieruchomości, na których powstają odpady.  Posegregowane odpady komunalne należy oddawać według harmonogramów wywozów (dostępnych na stronie www.gminanml.pl w zakładce Mieszkaniec) lub w aplikacji Eco Harmonogram.
 
        Pojemniki uliczne są na bieżąco opróżniane przez pracowników gminy, jednak i oni stają się bezradni w walce z bezmyślnością ludzi. Zamienianie ulic naszej gminy w jedno wielkie śmietnisko na pewno nie poprawi jej wizerunku, a co więcej, niszczy wszystkie wysiłki, które są czynione na rzecz utrzymania czystości i podkreślenia jej walorów estetycznych. Ponadto wypełnione po brzegi kosze są także problemem dla przechodniów, którzy chcieliby skorzystać z nich zgodnie z przeznaczeniem. Tymczasem nie mają po prostu gdzie wepchnąć opakowania po zjedzonych chipsach, butelki po wypitym napoju czy nawet małego papierka po cukierku.
 
           W celu zatrzymania procederu podrzucania śmieci a także weryfikacji, czy wszyscy mieszkańcy i podmioty gospodarcze na terenie gminy Nowe Miasto Lubawskie mają złożone deklaracje na wywóz odpadów, Związek Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko”  będzie prowadzić kontrole. Władze gminy natomiast nie wykluczają posłużenia się mobilną kamerą, w celu ustalenia winnych podrzucania odpadów niezgodnie z regulaminem (https://prawomiejscowe.pl/UrzadGminyNoweMiastoLubawskie/document/611511/Uchwa%C5%82a-XVI_125_2020).
Za proceder ten kodeks wykroczeń przewiduje karę grzywny. Grzywną zostaną również ukarani ci mieszkańcy, którzy wbrew obowiązkowi nie złożyli deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
 
 
czytaj dalej

Przerwa w dostawie wody w Gwiździnach

ZUK w Mszanowie informuje, iż 28.04.2020 r. nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Gwiździny.
 
czytaj dalej

Przerwa w dostawie wody w Pacółtowie i Tylicach

Boiska sportowe i inne obiekty zamknięte do odwołania

Zarządzenie Wójta Gminy w sprawie zamknięcia boisk sportowych i innych obiektów na terenie Gminy Nowe Miasto Lubawskie
 
 
czytaj dalej

Pomoc psychologiczna - infolinia

Szanowni Państwo,

Informujemy,  iż w związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną, Polskie Towarzystwo Psychologiczne uruchomiło pomoc psychologiczną, którą można uzyskać pod nr tel.: 730 822 320. - INFOLINIA BĘDZIE CZYNNA CODZIENNIE  OD GODZ 09.00 - 21.00.
czytaj dalej

Zarządzenie Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie

Zarządzenie Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie w sprawie utworzenia wprowadzenia ograniczenia realizacji zadań przez Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie:
 
czytaj dalej

Wypłata świadczeń rodzinnych

Oddział Banku Spółdzielczego w Mszanowie zamknięty do odwołania
 
Od dnia 17.03.2020 r. zamknięty zostaje do odwołania Oddział Banku Spółdzielczego w Mszanowie. Osoby, które otrzymują w Kasie Banku Spółdzielczego: świadczenia rodzinne, świadczenia wychowawcze (500+), świadczenia alimentacyjne oraz zasiłki z pomocy społecznej będą mogły je odebrać 26.03.2020 r. w Oddziale Banku Spółdzielczego w Nowym Mieście Lubawskim, ul. Jagiellońska 55.
czytaj dalej

Komunikat - Urząd zamknięty dla interesantów

Szanowni Mieszkańcy!
Ze względu na szczególną sytuację zagrożenia epidemicznego, od dnia 16 marca do odwołania, Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawkie pozostaje zamknięty dla interesantów. Decyzja została podjęta w trosce o zdrowie MIeszkańców Gminy.
 
Wizyty w Urzędzie będą możliwe tylko po wcześniejszym uzgodnieniu pod nr telefonu 56 47 26 300 lub drogą mailową http://urzad@gminanml.pl,  lub http://kancelaria@gminanml.pl  w sprawach pilnych i niecierpiących zwłoki, związanych m.in. z odbiorem dowodu osobistego.
 
Prosimy Państwa o zrozumienie w tej szczególnej i trudnej dla nas wszystkich sytuacji. Zachęcamy równocześnie  do korzystania z Elektronicznego Biura Obsługi Interesanta
Pod tym adresem znajdziecie Państwo wszystkie niezbędne wnioski.
 
Informujemy również, iż wnioski można będzie pobrać i złożyć w specjalnie do tego celu przygotowanych pojemnikach, ustawionych w przedsionku Urzędu Gminy. W razie trudności z wypełnieniem wniosku pracownik udzieli wskazówek telefonicznie. Nr do pracowników: https://gminanml.pl/PL/3250/Referaty_i_stanowiska/
 
 
 
  

Komunikat Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie

Uwzględniając zalecenia Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dnia 10.03.2020 r. Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie z dniem 13.03.2020 r.- do odwołania, wprowadza OGRANICZENIA W PRZYJMOWANIU INTERESANTÓW.
 
 

 
 
 
 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 13